Jack Daniel’s nowym sponsorem McLarena F1

Trzy wyścigi Formuły 1 w 2023 roku trafiły pod skrzydła nowych gospodarzy. Odbędą się w Miami, Las Vegas oraz w Teksasie, czyli w Stanach Zjednoczonych, a to – jak się okazało – według marki Jack Daniel’s budzi ogromny potencjał marketingowy. Słynny producent whisky właśnie został nowym sponsorem McLarena!

Reklama

Wiemy już, że w ramach współpracy logo Jack Daniel’s pojawi się na masce samochodów McLaren, a także na kombinezonach i kaskach kierowców.

- Cieszymy się, że możemy powitać Jacka Daniel'sa w zespole McLaren F1. Wspólnie będziemy starać się dotrzeć do nowych odbiorców. 2023 to ważny rok dla McLarena, ponieważ obchodzimy nasze 60. urodziny. Cieszymy się, że możemy świętować u boku tak kultowej marki - powiedział w oświadczeniu prasowym szef zespołu Zak Brown.

Skąd pomysł na taką współpracę? Wszystko wskazuje na to, że dla marki Jack Daniel’s wyścigi, których gospodarzem są Stany Zjednoczone, mogą być ogromną szansą marketingową. Wszystko dzięki serialowi „Formuła 1: Jazda o życie ”, który wyprodukował Netflix.

 

Netflix. „Formuła 1: Jazda o życie” i wielka ekspansja Jack Daniel’s

Jack Daniel's jest obecnie najlepiej sprzedającą się whisky na świecie, ale marka postrzega Formułę 1 jako doskonały sposób na zwiększenie globalnego zasięgu marketingowego i przyciągnięcie młodszych klientów.

- Jako marka staramy się pozostać aktualni dla następnej generacji konsumentów. Zawsze szukamy odpowiednich platform do współpracy, dlatego McLaren i Formuła 1 stanowią absolutnie genialną i niezrównaną szansę, na wzmocnienie naszej obecności na rynku alkoholi. Oczywiście, F1 ma grono fanów na całym świecie, co samo w sobie jest naprawdę atrakcyjne, a dzięki serialowi "Formuła 1: Jazda o życie" Netflixa udało się jej przyciągnąć młodszą i bardziej zróżnicowaną publiczność – mówi w oświadczeniu prasowym Dophia Angelis, starszy wiceprezes, globalny dyrektor zarządzający Jack Daniel's.

Nie przypuszczamy co prawda, że następny sezon serialu "Formuła 1: Jazda o życie" rozszerzy fabułę o wątki napędzane przez tę umowę, ale z pewnością jedna promocja napędzi tę drugą ;)