Jak przewieść choinkę? Kenau Reeves wiezie ją na dachu Porsche

Trudno o bardziej amerykański widok niż drzewko świąteczne wiezione na dachu samochodu, prawda? Ten bożonarodzeniowy obrazek przez wiele lat kojarzył się nam przede wszystkim z filmem „W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju!”, ale od kilku lat cały internet łączy go wyłącznie z... „Matrixem”!

Reklama

„Matrix” i choinka – dziwne połączenie. Hm... być może moglibyśmy tak powiedzieć jeszcze cztery lata temu, ale odkąd w 2018 roku Keanu Reeves został przyłapany przez paparazzi na kupowaniu świątecznego drzewka, to już klasyka!

Choinka nonszalancko załadowana na dachu klasycznego i – swoją drogą – luksusowego Porsche 993, obok którego krąży ubrany w luźne dresy filmowy Neo. Nic dodać, nic ująć.

Zagraniczne media regularnie przypominają tę historię na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. Po co? Oczywiście dla poprawy humoru – zwłaszcza jeśli chodzi o fanów legendarnych samochodów,  bo w tej całej bożonarodzeniowej historii kryje się także pewna motoryzacyjna ciekawostka.

 

Porsche 933 – luksusowy klasyk motoryzacji

Jak wspomnieliśmy wcześniej Keanu Reeves zwykle porusza się po mieście garażowym klasykiem, Porsche 933. Jak mówią eksperci: „warto na niego chuchać i dmuchać”.

Model jest ostatnim Porsche chłodzonym powietrzem, przez co uważa się go za „jedyny prawdziwy”. Produkowano go jedynie przez pięć lat, w ciągu których wypuszczono w świat jedynie 69 tysięcy sztuk.

Stosunkowo krótki czas produkcji, ograniczona liczba egzemplarzy i ogólne zalety użytkowe sprawiają, że Porsche 933 uważa się za motoryzacyjną perełkę, która nigdy nie będzie tania.

Keanu Reevs natomiast podobno zupełnie nie zwraca uwagi na wartość, jaką niesie za sobą to motoryzacyjne cacko.

 Cóż… ale dzięki temu przynajmniej aktor naprawdę potrafi wywołać przedświąteczny uśmiech na twarzach swoich fanów!