Iga Świątek wygrała turniej w Stuttgarcie. Komu odda swoje Porsche?

Iga Świątek ponownie triumfuje na turnieju Porsche Tennis Grand Prix rangi WTA 500 w Stuttgarcie. Polska tenisistka podobnie jak przed rokiem pewnie pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę – tym razem stosunkiem 6:3, 6:4. W nagrodę za swoją znakomitą grę Świątek otrzymała 470 punktów na swoje konto w rankingu światowej federacji kobiecego tenisa oraz nagrodę pieniężną w wysokości ponad 120 tys. dolarów.

Reklama

Dodatkowym trofeum za zwycięstwo w turnieju było także nowe Porsche Taycan Turbo S Sport Turismo – elektryczny supersamochód dysponujący mocą w wysokości 761 KM oraz przyspieszeniem od 0 do 100 km/h na poziomie 2,8 sekundy. Szacunkowa wartość auta to około 860 tys. zł, ale tym razem Iga Świątek nie zamierza zatrzymać go dla siebie. Polska tenisistka od razu zapowiedziała bowiem, że odda je swojemu ojcu Tomaszowi Świątkowi.

–  Tata wybierze kolor, bo to auto będzie dla niego. On rozważa granatowy, ja mu mówię, że jest trochę nudny i niech zaszaleje. Może już nie będzie takiej okazji, więc trzeba korzystać – powiedziała Iga w rozmowie z Canal+ tuż po zakończeniu spotkania.

Porsche, które ostatecznie trafi do garażu Świątków, nie będzie bowiem tym samym, z którym polska tenisistka pozowała do zdjęć na korcie po finale turnieju w Stuttgarcie.

Iga Świątek liderką rankingu WTA

Zwycięstwo w turnieju w Stuttgarcie umocniło pozycję Igi Świątek na szczycie rankingu WTA. Aktualnie Polka ma 2084 punktów przewagi nad drugą w tabeli Aryną Sabalenką. Różnica ta może ulec jednak zmianie podczas trwających właśnie zawodów WTA 1000 w Madrycie. Świątek nie wystąpiła w nich przed rokiem, co w przypadku jej ewentualnej wygranej oznaczałoby, że Polka będzie mogła dopisać na swoje konto pełną pulę punktową.