Roland Garros 2022 – rytuał przedmeczowy Igi Świątek

Amerykańska stacja telewizyjna Tennis Channel zamieściła na swoim Twitterze nagranie z szatni Igi Świątek, na którym polska tenisistka przygotowuje się do meczu czwartej rundy Rolanda Garrosa z Chinką Qinwen Zheng.

Reklama

„Iga się ładuje” – podpisano film, na którym widać, jak Świątek leży z zamkniętymi oczami i tajemniczą elektrodą przyklejoną do czoła. Widok urządzenia wprawił w zakłopotanie również amerykańskich komentatorów stacji.

– Mogę zapytać, co tu się wyprawia? – zapytał jeden z nich. – To część jej rytuału przedmeczowego. Wygląda na to, że medytuje. Nie jestem pewien, co jakiego urządzenia używa, by przygotować się do meczu, ale wygląda na zrelaksowaną. Wygląda mi to na elektrostymulację… ale nie mam pojęcia – dodał drugi.

Użytkownicy Twittera szybko podłapali temat i zakłopotanie komentatorów i zaczęli przerzucać się żartobliwymi teoriami na temat urządzenia.

– Wszczepiają jej kartę SIM z instrukcjami, jak wygrać każdy mecz – napisała jedna z użytkowniczek. – Ładuje nowe umiejętności, jak Neo [z Matrixa] – dodał inny użytkownik. – Iga instaluje aktualizację oprogramowania tenisowego.

Jeden z użytkowników na poważnie podsunął jednak prawdopodobne wyjaśnienie, czym w rzeczywistości może być tajemnicza elektroda na czole Igi Świątek.

Igi Świątek - urządzenie treningowe 

Urządzenie, z którego korzysta polska tenisistka, to najpewniej sensor Omega Wave umożliwiający nieinwazyjny i precyzyjny pomiar parametrów organizmu sportowca. Elektroda zbiera dane o kondycji ośrodkowego układu nerwowego, układu krążenia oraz poziomie zmęczenia ciała zawodniczki i w skondensowany sposób prezentuje je w aplikacji.

Na tej podstawie sztab trenerski Igi Świątek może oszacować ogólną gotowość tenisistki do meczu i dzięki temu skoncentrować się na odpowiednich elementach treningu i jego intensywności. Nikt z otoczenia Świątek oficjalnie nie potwierdził jednak teorii użytkownika Twittera, stąd przeznaczenie elektrody wciąż pozostaje w sferze domysłów.

Roland Garros 2022 - Iga Świątek w półfinale turnieju

Iga Świątek doskonale radzi sobie jednak w tegorocznej edycji French Open. Polka po zwycięstwach nad Chinką Qinwen Zheng oraz Amerykanką Jessicą Pegulą zmierzy się w półfinale z Rosjanką Darią Kasatkiną sklasyfikowaną na 20. miejscu w rankingu WTA.

W bieżącym sezonie zawodniczki miały okazję już trzykrotnie się ze sobą mierzyć. Każde z tych starć ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Polki. 

Spotkanie odbędzie się w czwartek 2 czerwca o godzinie 15:00. Wygrana Igi Świątek oznaczać będzie drugi w jej karierze awans do turnieju wielkoszlemowego.

P.S. SPODOBAŁ CI SIĘ WELL.PL? Polub nas na Facebooku: