Kultowy samochód Hugh Granta

Aston Martin Vanquish z 2002 roku, którego właścicielem do tej pory był Hugh Grant, pojawił się na aukcji w Bonhams 10 kwietnia 2022 roku. Samochód został kupiony przez aktora tuż po zakończeniu zdjęć do filmu „About a Boy”.

Reklama

Model Aston Martin Vanquish 2+2 Coupé  był produkowany w latach 2001-2007. Został stworzony przez legendarnego projektanta samochodów – Iana Calluma - w inspiracji kultowym DB4 GT Zagato.

Aston Martin Vanquish 2+2 Coupé / Bonhams Aston Martin Vanquish 2+2 Coupé / Bonhams

Samochód ma ciekawy kolor Solway Grey, ale raczej nie jest to oryginalny lakier, bo podobno samochód miał wypadek w 2002 roku. 

Model posiada również skórzane wnętrze w kolorze Carcoal i konfigurację 2+2. Ponadto wzbogacono go o funkcje, które w tamtych czasach były uważane za technologiczne perełki: wbudowany telefon, nawigacja satelitarna i lokalizator.

Aston Martin Vanquish 2+2 Coupé / Bonhams Aston Martin Vanquish 2+2 Coupé / Bonhams

Aston Martin Vanquish  jest wyposażony także w silnik V-12 o pojemności 5,19 litra i mocy 460 koni. Może rozpędzać się od zera do 97 km/h w 4,5 sekundy, rozpędzając się maksymalnie do ponad 300 km/h, co stawia go w czołówce super szybkich samochodów.

Aston Martin Vanquish 2+2 Coupé / Bonhams Aston Martin Vanquish 2+2 Coupé / Bonhams

Jak twierdzi Bonhams, w specjalnym uchwycie w bagażniku znajduje się także oryginalny parasol Aston Martin.

 

Hugh Grant i Aston Martin Vanquish

Hugh Grant zadbał o trzynaście pieczątek w książeczce serwisowej od głównych mechaników Aston Martin, co znacznie podnosi jego wartość.

Co więcej, w 2003 roku Vanquish został poddane przeglądowi w Harwoods Aston Martin w Chichester, podczas którego wymieniono świece zapłonowe, cewki, opony oraz założono nowe wahacze z przodu i z tyłu.

Ostateczna oferta kupna za samochód Hugh Granta wyniosła prawie 73 tys. dolarów. 

Hugh Grant i drogie samochody 

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, gdy Hugh Grant sprzedaje jeden ze swoich super szybkich samochodów. By móc zakupić nowszy model, brytyjski aktor od czasu do czasu sprzedaje którąś ze swoich wcześniejszych "motoryzacyjnych miłości". 

W ubiegłym roku pod młotek trafiło Ferrari California, które zostało sprzedane za 96 tys. euro.