Kryształowe żyrandole, marmurowe łazienki, barokowe freski i luksusowe sofy – Villa Balbiano wspaniale odegrała swoją „drugoplanową rolę” w filmie „House of Gucci”. XVII- wieczna budowla jest uosobieniem luksusu i relaksu z najwyższej półki – jak na Gucci przystało.

Reklama

W związku z premierą „House of Gucci” twórcy filmu i Airbnb przygotowali kolejną niespodziankę! W marcu 2022 filmowa posiadłość Aldo Gucci zostanie udostępniona na wynajem!

Willa z House of Guccci na Airbnb

Villa Balbiano to jeden z najpiękniejszych obiektów położonych tuż obok jeziora Como. Powstała w XVII wieku, funkcjonując początkowo m.in. jako siedziba kardynała Duriniego. Przez lata zgromadzono w niej ogromną kolekcję fresków autorstwa barokowych malarzy, Recchi i Agostino Silvy, a samo wnętrze uzupełniają antyczne meble, pochodzące z najlepszych aukcji Sotheby’s oraz Christies.

Villa Balbiano nad jeziorem Como / Airbnb Villa Balbiano nad jeziorem Como / Airbnb

Luksusowy akcent stanowią dodatkowo kryształowe detale, welurowe sofy, a także łazienki wykonane od góry do dołu ze szlachetnego marmuru. Aby goście mogli poczuć się jak w prawdziwej bajce, budynek został odpowiednio zmodernizowany przez Jacquesa Garcię , jednego z najsłynniejszych francuskich projektantów wnętrz.

 

Wakacje nad jeziorem Como

Pobyt w Villi Balbiano z pewnością stanie się nie tylko niezwykle luksusowym doświadczeniem, ale także – a może przede wszystkim – doskonałą okazją do zagłębienia się w barokowej architekturze oraz antycznej sztuce, którą budynek został wypełniony aż po same brzegi. Obecnie możliwość wynajęcia willi obejmuje jedynie kilka dni w marcu 2022, ale Airbnb zapowiada, że już od 6 grudnia pojawi się znacznie więcej wolnych terminów.

House of Gucci – kiedy premiera w Polsce?

Oficjalna premiera kryminalnej opowieści o rodzinie Gucci została zapowiedziana w USA na 24 listopada 2021. Już dwa dni później, bo 26 listopada 2021, film ma pojawić się także w Polsce.