Wieża z kieliszków do szampana pobija Rekord Guinessa

Każdy nowy rok niesie za sobą wiele niespodzianek, ale hotel Atlantis w Dubaju postanowił dać swoim gościom wyjątkowy prezent. Podczas nocy sylwestrowej jego goście mogli obserwować jak 54 740 szklanych kieliszków zostało napełnionych szampanem z luminescencyjnych butelek Moët & Chandon. Szampańska wieża liczyła 8,23 metrów wysokości, a jej wzniesienie zajęło aż 55 godzin!

Reklama

- Ten wielki wyczyn wymagał odpowiedniego planu i dobrej organizacji. Ścisłe wytyczne, które postawił przed nami Guinnes World Records, były przestrzegane co do joty. Oglądanie niesamowitej pracy włożonej w projekt to ogromna przyjemność – mówił w oświadczeniu Pravin Patel, oficjalny arbiter Guinnes World Records.

Wieża z kieliszków do szampana w hotelu Atlantis Dubaj / materiały prasowe Wieża z kieliszków do szampana w hotelu Atlantis Dubaj / materiały prasowe

Hotel w Dubaju łączy siły z  Moët & Chandon's 

Rekordowa próba powstała z okazji obchodów Moët & Chandon's Effervescence, czyli serii wieczorów, które pojawiły się w dwudziestu miastach, m.in. w Londynie, Hongkongu, Toronto, Madrycie, Moskwie i Meksyku.

 

Po zwycięskim wieczorze Thimoty Kelly, dyrektor marketingu hotelu Atlantis ze wzruszeniem wzniósł toast za dobry początek nowego roku 2022. 

- Po tym trudnym dla nas wszystkich roku, z przyjemnością stoję tutaj dziś, wznosząc toast za początek 2022. Dołączcie do nas i naszego partnera, mistrza świętowania- Moët & Chandon's – w tworzeniu prawdziwej historii, która zrodziła się z naszej wspólnej wizji. Szampańska wieża jest latarnią morską wielkości i hojności, a my wypijemy dziś za nowy rok, wypełniony obfitością obu tych rzeczy – mówił Thimoty Kelly.

Wieża pozostała nienaruszona do 1 stycznia 2022 roku, a następnie poddana recyklingowi.