Wakacje w Toskanii - tu czas się zatrzymał

Monteverdi Tuscany to miejsce, które od kilkunastu lat zachwyca odwiedzających. Wszyscy przyjeżdżają tu tylko po jedno – tę niezwykłą i legendarną atmosferę Toskanii, o której napisano sporo książek i nakręcono jeszcze więcej filmów.

Reklama

Jeśli marzą Ci się takie właśnie wakacje, nie mogłaś / nie mogłeś trafić lepiej! Monteverdi Tuscany to hotel oraz kompleks wilii położonych w samych sercu tego regionu – między Rzymem a Florencją. Otoczony murami 12-wiecznej wioski Castiglioncello del Trinoro zabierze Cię w niezwykłą podróż do czasów, gdy Leonardo da Vinci tworzył „Mona Lisę”, Dante Alighieri pisał „Boską komedię”, a wspaniałą i bogatą Florencją władał legendarny ród Medyceuszy.

Co ciekawe, przez wiele lat to miejsce popadało w ruinę, aż do 2004 roku, kiedy to przyszły właściciel Monteverdi Tuscany postanowił wskrzesić 900-letnie mury toskańskich włości do życia.

- Zależało mi na stworzeniu niepowtarzalnego miejsca pełnego piękna, wspaniałej architektury i designu. Miejsca, w którym można rozwijać się także pod kątem sztuki, muzyki i nauk humanistycznych. Miejsca, które rozpalałoby zarówno zmysły fizyczne, jak i intelekt – pisze o Monteverdi Tuscany jego właściciel Michaelo L. Cioffii.


Ta wizja spełniła się m.in. dzięki Ilarii Miani – utalentowanej projektantce wnętrz, której dzieła, choć głęboko zatopione w tradycji, pulsują współczesnością.  
Co znajdziemy więc w Monteverdi Tuscany? Główny hotel składa się z kilku indywidualnie zaprojektowanych pokoi, w których odległa przeszłość inspirowana Val d’Orcia miesza się z potrzebami współczesnego gościa. Kamienna umywalka, cynowa wanna czy drewniane stropy – to symbole minionych wieków, które doskonale współgrają z bardziej nowoczesnymi elementami tego miejsca.

Biel, drewno i surowość kamienia przenikają się wzajemnie, tworząc miejsce pełne ciszy i harmonii. Wszystkie elementy wystroju (pościel, tkaniny, meble) wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Każdy z apartamentów ozdobiony jest dziełami sztuki współczesnej z całego świata.

Toskańska willa do wynajęcia

Oprócz tego – dla najbardziej wymagających gości – właściciele przewidzieli kilka odrestaurowanych willi, które można wynająć minimum na tydzień. Są one wyposażone w nowoczesną kuchnię, w której prywatny kucharz przygotować może dla gości prawdziwe dania kuchni toskańskiej. Każda z wilii posiada również piwnicę z winami. Meble i ogromne marmurowe wanny wykonane są na zamówienie.

Toskania - gdzie nocleg? 

Monteverdi to nie tylko przepiękne wnętrza, ale również nieziemskie widoki toskańskich krajobrazów. Cyprysowe drzewa i winnice podziwiać możesz nie tylko z hotelowych okien i balkonów, ale także z basenu, który otwiera się na soczystą zieleń pobliskich wzgórz. Widok na Monte Cetona lub Val d’Orcia do złudzenia przypomina renesansowe krajobrazy mistrzów malarstwa!

Monteverdi Tuscany to nie tylko miejsce na relaks, ale również wspaniała baza noclegowa. Bez problemu dojedziesz stąd do Sienny, Montepulciano, Orvieto czy Pienzy.  

Monteverdi Tuscany to ucieczka od codzienności, totalny relaks w samym sercu Toskanii, podróż w czasie i przestrzeni, która wprowadza harmonię i otwiera oczy na nowe horyzonty!