Hotel Gołębiewski w Pobierowie - flagowa inwestycja

Hotel Gołębiewski w Pobierowie to nie tylko największy, flagowy obiekt w portfolio polskiej sieci, ale też jedna z największych tego typu inwestycji w całej Europie.

Reklama

Całe przedsięwzięcie cechuje się niezwykłym rozmachem – Gołębiewski w Pobierowie docelowo ma składać się z trzynastu kondygnacji (dwóch podziemnych i jedenastu naziemnych), a także 1,2 tys. pokoi, które będą w stanie pomieścić nawet 3 tys. gości.

Ponadto do dyspozycji klientów hotelu będą trzy parkingi dla pięciuset samochodów oraz boiska do koszykówki i siatkówki, korty tenisowe, place zabaw, SPA, siłownia i wiele udogodnień.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie - kolejne opóźnienia w zakończeniu budowy

Pierwotnie otwarcie budynku planowane było na początek sezonu wakacyjnego tego roku. Jeszcze w maju dyrektor obiektu Robert Skraburski przekonywał w rozmowie z Onetem, że wszystko idzie zgodnie z planem i ogłaszał rekrutację nowych pracowników. Szybko jednak okazało się, że z wielkiego otwarcia nici.

Głównymi powodami opóźnienia była pandemia koronawirusa oraz wojna w Ukrainie, które nie tylko ograniczyły dostępność pracowników, ale także przyczyniły się do zaburzenia dostaw materiałów i wzrostu ich cen.

Na dodatek 21 czerwca tego roku media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci Tadeusza Gołębiewskiego, założyciela sieci hoteli oraz głównego pomysłodawcy i inicjatora budowy obiektu w Pobierowie.

Obecnie wszystko wskazuje więc na to, że otwarcie hotelu nie nastąpi w tym roku. Najbardziej realną datą wydaje się być natomiast  początek przyszłorocznego sezonu letniego, donosi portal Szczecin Wyborcza.pl, ale plany wciąż mogą ulec zmianie.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie jest flagową inwestycją sieci Gołębiewski, miał być też zwieńczeniem kariery w hotelarstwie zmarłego założyciela. Obecnie w Polsce działają cztery obiekty spod tego szyldu. Znajdują się w Mikołajkach, Białymstoku, Karpaczu i Wiśle.