Horoskop - Lipiec 2022: Koniunkcja Słońca z gwiazdą Syriusza

Lipiec już od wieków uważany jest za miesiąc wielkich przełomów, a przydomek ten nie został mu nadany przypadkowo. Każdego roku początek wakacji zwiastuje koniunkcję Słońca i gwiazdy Syriusza, która symbolizuje zmianę, oświecenie i… trud w podejmowaniu życiowych decyzji.

Reklama

Syriusz to najjaśniejsza gwiazda widoczna z perspektywy Ziemi. Zwykle kojarzona jest z pozytywną energią, choć często szczęście, które ma przynieść, wymaga od ludzi przygotowania się na wielkie zmiany. Wiąże się to przede wszystkimi z bogami sprawującymi na nią władzę – Izydą, boginią śmierci i odrodzenia, oraz Anubisem, pośrednikiem pomiędzy światem umarłych i żywych.

Moc Syriusza może być odczuwana każdego dnia, ale jej działanie nasila się wraz z koniunkcją zwaną Bramą Syriusza.

Brama Syriusza – zwiastun wielkich zmian

Zjawisko Bramy Syriusza nastąpi w dniach 3-7 lipca 2022. To właśnie wtedy pomiędzy Ziemią a gwiazdą Syriusz aktywują się bardzo wysokie wibracje rodzące potencjał do duchowego oczyszczenia. Według astrologów szczyt tego wydarzenia ma nastąpić 4 i 5 lipca. Co to dla nas oznacza?

Energia uwolniona poprzez otwarcie Bramy Syriusza jest okazją do tego, by poznać własne pragnienia i cele, nie zwracając uwagi na nic innego oprócz wewnętrznego „ja”. Powinniśmy spojrzeć w głąb swoich marzeń, poczuć inspirację, która zmotywuje nas do podjęcia działań w walce o przyszłość.

Zdaniem astrologów w tym czasie granica pomiędzy kosmosem a człowiekiem stanie się niesamowicie cienka. To właśnie dlatego dużo łatwiej będzie nam uświadomić sobie, co tak naprawdę dzieje się wokół nas i w jaki sposób możemy na to wpłynąć. Pomoże nam w tym przede wszystkim wewnętrzny spokój, który możemy osiągnąć za pomocą aktywacji trzeciego oka.

 

Lipcowa koniunkcja Słońca, a aktywacja trzeciego oka 

Trzecie oko uważane jest za pewnego rodzaju portal prowadzący do wyższej świadomości. Symbolizuje stan oświecenia oraz obraz tzw. „stanu umysłu”, który ma ogromne znaczenie w sferze głęboko osobistej. Podczas otwarcia Bramy Syriusza pomoże nam podejmować słuszne decyzje, które – choć trudne – będą wielkim ułatwieniem w przyszłości.

Aby aktywować trzecie oko, niezbędne okażą się różnego rodzaju medytacje, które skumulują się wokół poszukiwania wskazówek duchowego przewodnictwa.

Chodzi o to, by jak najmocniej połączyć się z naszą intuicją. To właśnie ona wskaże nam, w którym kierunku powinniśmy iść, aby osiągnąć najwyższe szczęście.