Hilton zaprojektuje luksusowe apartamenty na stacji kosmicznej Starlab

W 2021 roku Voyager Space otrzymał 160 milionów dolarów dofinansowania z NASA na stworzenie stacji kosmicznej Starlab. Teraz ogłasza współpracę z hotelem Hilton i wszystko wskazuje na to, że astronauci będą mogli wypoczywać w iście luksusowych warunkach.

Reklama

Zgodnie z założeniami współpracy, Hilton ma zaprojektować apartamenty dla astronautów na Starlab. Co więcej, gigant hotelowy przebuduje również przestrzenie wspólne na stacji kosmicznej w taki sposób, aby przebywające na niej osoby mogły poczuć „komfort orbity”, który choć trochę przybliży ich do życia na Ziemi.

- Starlab będzie czymś więcej niż miejscem docelowym. Ma być doświadczeniem, które stanie się znacznie bardziej wyjątkowe i pomysłowe dzięki infuzji innowacji, wiedzy i globalnego zasięgu zespołu Hilton. Zarówno w Voyager, jak i w Hiltonie, jesteśmy bardzo skoncentrowani na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla przyszłości społeczeństwa, a to partnerstwo otwiera nowe drzwi do tego, co jest możliwe w zakresie eksploracji i zamieszkiwania kosmosu zorientowanego na komfort – powiedział Dylan Taylor, prezes i dyrektor generalny Voyager Space, w oświadczeniu prasowym.

A zatem Hilton po raz pierwszy w historii będzie mógł przyczynić się do powstania jedynego w swoim rodzaju kosmicznego hotelu. Co na to marka?

 

Hilton ląduje w kosmosie - pierwszy kosmiczny hotel w historii

W założeniu Starlab powinien pomieścić do czterech astronautów. Oprócz apartamentów i komfortowej części wspólnej, znajdzie się tam pierwszy park naukowy w kosmosie - George Washington Craver Science Park.

- Odkrycia w kosmosie od lat pozytywnie wpływały na życie tutaj, na Ziemi. Teraz Hilton będzie miał okazję wykorzystać to wyjątkowe środowisko, do rozpowszechnienia swojej domeny luksusu wszędzie, gdzie podróżują ludzie. Ta przełomowa współpraca podkreśla nasze głębokie zaangażowanie w szerzenie światła i ciepła gościnności oraz zapewnianie przyjaznego, niezawodnego pobytu – zarówno na ziemi, jak i w kosmosie - powiedział w oświadczeniu Chris Nassetta, prezes i dyrektor generalny Hilton.

Chociaż dla Hilton jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, marka już jakiś czas temu podniosła poprzeczkę branży hotelarstwa.

Chcąc uprzyjemnić długie podróże w kosmosie, w 2020 roku wzięła udział w eksperymencie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Astronauci wykorzystali pierwszy w historii piekarnik o zerowej grawitacji do upieczenia swoich słynnych ciasteczek czekoladowych DoubleTree.

Kosmiczny hotel będzie zatem kolejnym krokiem Hiltona do dominacji na rynku. Tylko czy grawitacja nie „ściągnie” marki na Ziemię?

s