Andrzej Sapkowski i jego Wiedźmin: Fenomen na skalę światową

Fani przygód Wiedźmina nie mogą narzekać. Netflix kontynuuje prace nad swoim serialem na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego oraz kilkoma spin-offami, a sam autor zdradził niedawno, że pracuje nad kolejną książką z przygodami Geralta z Rivii.

Reklama

Sapkowski nazywany jest jednym z najważniejszych twórców Fantasy w Polsce, ale jego twórczość jest dziedzictwem, które przyciąga czytelników z różnych kultur i narodowości. To czyni go ambasadorem polskiej literatury także na światowej scenie.

Opowieści o wymyślonym przez Andrzeja Sapkowskiego świecie pełnym magii i skomplikowanych dylematów moralnych od zawsze łączył w sobie folklor i Fantasy, oferując fascynujące eksploracje bogatej kulturowej mozaiki Polski.

A co, gdyby można było jechać na wakacje i poczuć się podczas nich jak Geralt z Rivii, Yennefer z Vengerbergu czy bard Jaskier? Proszę bardzo!

Poczuj się jak wiedźmin! Airbnb z ofertami dla fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego

W ramach uroczystego obchodzenia Europejskich Dni Dziedzictwa Airbnb przygotowało zestaw ofert z Polski, które przede wszystkim oddają hołd naszemu bogatemu dziedzictwu kulturowemu, ale mogą też zainspirować fanów twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

W Pałacu Rząsiny poczujecie się jak podczas szkolenia w Kaer Morhen / Airbnb W Pałacu Rząsiny poczujecie się jak podczas szkolenia w Kaer Morhen / Airbnb

Teraz podczas urlopu możecie poczuć się jak łowca potworów w miejscach, które oferują niezapomniane przeżycia!

Wśród ofert znajdziecie urokliwą chatkę ukrytą w gęstym lesie, malowniczy wiejski wiatrak, a nawet renesansowy pałac, w którym można poczuć się jak podczas wiedźmińskiego szkolenia w Kaer Morhen.

Poczuj się jak Wiedźmin w Uroczysku Kępa / Airbnb Poczuj się jak Wiedźmin w Uroczysku Kępa / Airbnb

Jak podaje UNESCO, turystyka kulturowa stanowi 40% całego ruchu turystycznego na świecie i jest jednym z najszybciej rozwijających się jego segmentów. To  właśnie w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie swoich użytkowników Airbnb wprowadziło kategorię Historyczne Domy w Polsce. Składa się ona z ofert o znaczeniu historycznym sięgającym XIX wieku lub nawet wcześniej.

Wiatrak Zyndaki / Airbnb Wiatrak Zyndaki / Airbnb

To co? Pakujcie swoje oba miecze, zapas eliksirów, siodłajcie Płotkę i w drogę!