Glen Grant Single Malt Devotion - to luksusowe whisky dojrzewało w beczce 70 lat 

Devotion dojrzewało w pojedynczej beczce przez 70 lat. Beczka była wykonana z francuskiego dębu. Znajdujące się wewnątrz whisky zostało tam wlane w 1953 roku i reprezentuje bogatą historię firmy Glen Grant.

Reklama

Oficjalne notatki degustacyjne ujawniają urzekający, głęboki kasztanowy odcień, któremu towarzyszy symfonia smaków, w tym suszonych owoców, rodzynek, przypraw i subtelnej nuty dębu na podniebieniu.

Moc tego trunku to 55,5 proc., co jest niezwykłym wynikiem dojrzewania.

Glen Grant Single Malt Deviotion / materiały prasowe Glen Grant Single Malt Deviotion / materiały prasowe

 

Glen Grant tworzy 7 butelek w hołdzie królowej Elżbiecie II

Jak już wspomnieliśmy, ta wyjątkowa whisky zostanie rozlana do siedmiu butelek. Każda z nich jest dziełem sztuki. Niepowtarzalny kształt przypomina klejnoty, które są ozdobione wzorami kwiatowymi. Jest to hołd złożony królowej Elżbiecie II, począwszy od wdzięku róży po elegancję orchidei i piękno begonii.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć doznania, do każdej butelki dołączona jest drewniana rzeźba, starannie wykonana z wiązu pochodzącego z ogrodów gorzelni, z wygrawerowanym ulubionym kwiatem królowej – konwalią.

Glen Grant prezentuje 70-letni Single Malt Deviotion jako uhonorowanie Królowej Elżbiety II / materiały prasowe Glen Grant Glen Grant prezentuje 70-letni Single Malt Deviotion jako uhonorowanie Królowej Elżbiety II / materiały prasowe Glen Grant

Pierwszą butelkę będzie można już niedługo wylicytować na aukcji organizowanej przez Sotheby’s w dniach 11-22 września. Cały dochód zostanie przekazany Królewskiemu Szkockiemu Towarzystwu Leśnemu.

Według przewidywań, cena będzie wahać się od 88 do 138 tysięcy dolarów. Kolekcjonerzy już mogą zacierać ręce.

Pozostałe sześć karafek będzie wystawionych w październiku na wybranych rynkach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Azji.