Gdzie na wakacje 2023? Najbardziej szczęśliwe miejsca w Europie

Ranking na NAJBARDZIEJ SZCZĘŚLIWE MIEJSCA W EUROPIE powstał z inicjatywy serwisu bestonlinecasinos.com przy współpracy z TripAdvisor. By stworzyć wiarygodną listę, riserczerzy mieli za zadanie przeanalizować liczbę globalnych średnich miesięcznych wolumentów wyszukiwania, hashtagów na Instagramie i recenzji na TripAdvisor.

Reklama

W efekcie badacze mieli stworzyć listę konkretnych miejsc na turystycznej mapie Europy, w których ludzie znajdują szczęście w miłości, finansach czy pracy, lub po prostu czują się w nim szczęśliwi. Tak powstała lista „turystycznych amuletów”, w których podróżnicy mogą odnaleźć pozytywne wibracje.

Fontanna di Trevi / Unsplash Fontanna di Trevi / Unsplash

 

Oto ranking 10 NAJBARDZIEJ SZCZĘŚLIWYCH MIEJSC NA MAPIE EUROPY!

1.     Fontanna di Trevi – Rzym

2.     Hagia Sophia – Turcja

3.     Most Karola – Praga

4.     Blarney Castle – Cork

5.     Dom Giulietty – Werona

6.     Pont des Arts – Paryż

7.     Cmentarz Pere Lachaise – Paryż

8.     Wzgórze Tary – Meath

9.     Kamienny krąg Callanish – Isle of Lewis

10.  Świątynia Portunusa – Rzym

 

Fontanna di Trevi w Rzymie - najbardziej szczęśliwe miejsce w Europie! 

Jak widać, bezkonkurencyjną faworytką w „szczęśliwym rankingu” jest rzymska fontanna di Trevi, która zdobyła ponad 103 tys. recenzji na TripAdvisor i ponad 626 tys. postów na Instagramie! Nic w tym dziwnego, imponująca budowla od wieków przyciąga do Rzymu turystów z całego świata.

Fontanna di Trevi / Unsplash Fontanna di Trevi / Unsplash

Wystarczy wrzucić do fontanny monetę, a przyniesie szczęście w miłości i małżeństwie. Ważna jest również liczba pieniążków wrzucona do fontanny – jedna to powrót do Rzymu, dwie – gorący romans, a trzy – ślub.

Fontanna di Trevi / Shutterstock Fontanna di Trevi / Shutterstock

 

Niestety od jakiegoś czasu władze miasta Rzym przestrzegają turystów przed wrzucaniem monet do fontanny ze względu na zawarte w nich związki chemiczne, ale turyści spragnieni szczęścia zupełnie się tym nie przejmują. Co roku z włoskiej fontanny di Trevi wyławia się około 1,5 mln euro!

Jeśli jednak nie po drodze Wam do Rzymu, być może zdecydujecie się na odwiedzenie innych szczęśliwych destynacji z listy, a może jest inne miejsce, które Waszym zdaniem powinno znaleźć się na tej liście? Czekamy na podróżnicze propozycje!