Gdzie na wakacje w marcu? Lizbona, Portugalia

Gdzie na wakacje w marcu? Lizbona / Unsplash Gdzie na wakacje w marcu? Lizbona / Unsplash

Reklama

Lizbona to jedna z najcieplejszych stolic europejskich w marcu. Średnia temperatura wynosi tutaj15 stopni Celsjusza, a średnia temperatura wody w Oceanie Atlantyckim  to 16 stopni. Lizboński marcowy klimat charakteryzuje się też słonecznymi, długimi dniami. Dzięki temu marcowa pogoda pozwoli przyjemnie zwiedzać stolicę Portugalii.

Wycieczka o tej porze roku, poza letnim sezonem, pomoże uniknąć tłumów w takich miejscach jak Castelo de São Jorge, na XVIII-wiecznym placu Praca do Comercio, przy wieży Belem czy w Klasztorze Hieronimitów, które są obowiązkowymi punktami do zobaczenia podczas wycieczki po Lizbonie. Będąc w stolicy Portugalii nie można zapomnieć o przejażdżce żółtym tramwajem nr 28 – który stał się jedną z wizytówek tego pięknego miasta.

 

Gdzie na wakacje w marcu? Chamonix, Francja

Gdzie na wakacje w marcu? Chamonix / Unsplash Gdzie na wakacje w marcu? Chamonix / Unsplash

Marzec to ostatnia chwila na to, aby pojechać do francuskich Alp na narty. Szczególnie warto odwiedzić Chamonix Mont Blanc. Kurort usytuowany pod najwyższym szczytem Alp to idealne miejsce zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Wspaniałe stoki oraz atrakcyjna oferta après-ski co roku przyciągają tłumy miłośników sportów zimowych.

 

Gdzie na wakacje w marcu? Walencja, Hiszpania

Gdzie na wakacje w marcu? Walencja / Unsplash Gdzie na wakacje w marcu? Walencja / Unsplash

Każdy moment jest dobry, aby wybrać się do hiszpańskiej Walencji, ale marzec jest szczególnie ciekawym okresem dla tego miasta – w dniach 15-19 marca trwa tam karnawał Las Fallas. Na każdym kroku zauważymy gigantyczne papierowe figury, zwane Nitos – stworzone z myślą o satyrze polityków i gwiazd. To czas, kiedy w Hiszpanii temperatury sięgają już kilkunastu stopni, a dni są bardzo słoneczne – jest to zatem idealna pora na wyjazd dla fanów umiarkowanej temperatury, potem będzie tylko goręcej.

Gdzie na wakacje w marcu? Sycylia, Włochy

Gdzie na wakacje w marcu? Agrigento na Sycylii / Unsplash Gdzie na wakacje w marcu? Agrigento na Sycylii / Unsplash

W marcu widać już pierwsze oznaki wiosny we Włoszech, ale szczególnie piękna jest w tym czasie Sycylia. Drzewa migdałowe już kwitną, a temperatury rosną, osiągając każdego dnia kilkanaście stopni. Warto wybrać się do miasta Agrigento, w którym poczujesz prawdziwą wiosnę. Zniewalająca woń kwitnących migdałowców i usłane kwiatami zbocza górskie z pewnością zapamiętasz na całe życie! Gdzie na wakacje w marcu? Svalbard, Norwegia

Gdzie na wakacje w marcu? Svalbard / Unsplash Gdzie na wakacje w marcu? Svalbard / Unsplash

Svalbard to archipelag, którego największą wyspą jest Spitsbergen. Stanowi on centrum życia oraz główny ośrodek kulturalny regionu. Wizyta na Svalbardzie nie przypadnie do gustu każdemu. Niskie temperatury i wymagające warunki pogodowe mogą stanowić wyzwanie, ale jeśli jesteś fanem sportów zimowych takich jak skitury czy trekkingi to idealne miejsce dla Ciebie.

Gdzie na wakacje w marcu? Pafos, Cypr

Gdzie na wakacje w marcu? Pafos / Unsplash Gdzie na wakacje w marcu? Pafos / Unsplash

Piesze wędrówki, starożytne zabytki i zapach kwitnących kwiatów… Brzmi cudownie. Tak możesz spędzić czas w marcu na Cyprze, w Pafos. Dni są już tutaj bardzo ciepłe i słoneczne, a wiosna odczuwalna jest na każdym kroku.

W Pafos wybierz się koniecznie do parku archeologicznego, gdzie zobaczysz m.in.  willę Dionizosa, a w niej mozaiki podłogowe, białą latarnię morską a także wiele innych wykopalisk archeologicznych. Będąc w tym mieście, nie zapomnij wybrać się do Zamku w Pafos oraz Grobowców Królewskich – to obowiązkowe punkty wycieczki po tym cypryjskim mieście.

Gdzie na wakacje w marcu? Bonn, Niemcy

Gdzie na wakacje w marcu? Bonn / Getty Images Gdzie na wakacje w marcu? Bonn / Getty Images

Na deser kolejne europejskie miasto, które z każdym kolejnym tygodniem marca zachwyca coraz bardziej. W Bonn położonym w zachodnich Niemczech wiosna rozpoczyna się stosunkowo szybko. Oprócz standardowych miejsc, które warto odwiedzić w tym mieście, polecamy wybrać się na Heerstrasse i Breite Straße. To właśnie tutaj na przełomie marca i kwietnia zaczynają kwitnąć wiśnie. Heerstrasse nazywana jest przez mieszkańców „Aleją Kwitnącej Wiśni” i nie ma co się dziwić. Przywiezione z Japonii drzewa tuż po zjednoczeniu Niemiec każdego roku zamieniają to miejsce w magiczny różowy tunel, który przyciąga turystów z całego świata!