Tombola – platforma do gry w bingo w Wielkiej Brytanii, przeprowadziła ankietę, w której wzięło udział 11 tys. osób. Uczestnicy zostali poproszeni o wytypowanie najgorszych miejsc na pierwszą randkę. W ten sposób powstał ranking, który być może wielu z nas uratuje przed pierwszorandkową wpadką.

Reklama

 

Pomysł na pierwszą randkę? Na pewno nie McDonald's! 

Najgorsze miejsce na pierwszą randkę – gdzie nie zabierać nowo poznanej osoby?

Pierwsze miejsce w rankingu być może zaskoczy wielu z was. Aż 20 procent ankietowanych stwierdziła bowiem, że kino to zły pomysł na pierwszą randkę. Na drugim miejscu znalazła się randka w McDonald’s, zdobywając aż 13 proc. głosujących. Dlaczego słynna sieć fast food to nie jest dobre miejsce na pierwsze spotkanie?

- McDonald's ma reputację taniego miejsca, co sprawia wrażenie, że ktoś nie dba o to, by zaimponować drugiej osobie na pierwszej randce – wyjaśnia Jessica Alderson, dyrektor generalny i współzałożycielka aplikacji randkowej So Syncd.

- Jednak nie tylko to jest powodem. Oświetlenie jest jasne, może być głośno i często w pobliżu są dzieci. Wszystkie te czynniki nie sprzyjają romantycznej atmosferze, która pozwala poczuć intymność – dodała.

Trzecim najgorszym pomysłem na pierwszą randkę okazało się spotkanie w domu, na które zagłosowało 7 proc. uczestników ankiety.

 

Pomysł na pierwszą randkę? Dlaczego restauracja to nie zawsze dobry wybór?

Czwarte miejsce zajęła wizyta w domu rodziców (4 proc.), a piąte – tu też możecie być lekko zaskoczeni – randka w restauracji.

- Wiele osób uważa, że restauracja to również nie jest dobre miejsce na pierwsze spotkanie, ponieważ jest kosztowne i zobowiązujące – komentuje dalej Jessica Alderson.

Ekspertka dodaje, że restauracja zobowiązuje obie strony do co najmniej kilku godzin wspólnego przebywania ze sobą, nawet jeśli już po pierwszym minutach jest jasne, że nie nadajecie na tych samych falach. Jej zdaniem o wiele lepszych miejscem jest spotkanie w kawiarni czy barze.

- Z randki na drinka - jeśli wyraźnie się nie dogadujecie - możesz szybko wyjść, ale kiedy w grę wchodzi jedzenie, trzeba to przesiedzieć – podsumowuje.

Najgorsze miejsca na pierwszą randkę - ranking

Oto pełny ranking najgorszych miejsc na pierwszą randkę według ankietowanych:

1.     Wyjście do kina (20%)

2.     Randka w McDonald’s (13%)

3.     Pobyt w domu (7%)

4.     Wizyta w domu rodziców (4%)

5.     Randka w restauracji (4%)

6.     Wyjście do pubu lub baru (4%)

7.     Randka na basenie (3%)

8.     Oglądanie meczu piłki nożnej (3%)

9.     Udział w pogrzebie (2%)

10.  Wyjście do parku (2%)

Wydaje nam się jednak, że nie należy w stu procentach kierować się wynikami ankiety. Jeśli weźmiemy je pod uwagę, okaże się, że udział w pogrzebie jest lepszą opcją na spędzenie pierwszej randki niż wizyta w McDonald’s. Polemizowalibyśmy...

Pamiętajmy też, że dla części z nas kolacja w restauracji czy spacer po parku będzie trafnym wyborem na pierwsze spotkanie.