Gdzie mieszkają milionerzy? 

Mając miliony na koncie, moglibyśmy mieszkać, gdziekolwiek chcemy. Okazuje się jednak, że większość zamożnych osób mimo wszystko wybiera dosyć podobne kierunki, jeśli chodzi o idealne miejsce do życia. Które miasta są najbardziej atrakcyjne dla najbogatszych? 

Reklama

Według nowego raportu Bloomberga aż siedem z dziesięciu z najpopularniejszych miast wśród milionerów znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Na samym szczycie listy figuruje oczywiście Nowy Jork. Drugie miejsce zajęło Tokio, a trzecie nadmorskie tereny San Francisco. 

Jeśli chodzi o Europę, wnioski są dosyć niepokojące. Większość europejskich miast, które dotychczas zajmowały miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu, spadła poniżej pierwszej dwudziestki! Na swoich pozycjach utrzymały się jedynie: Londyn, Frankfurt, Zurych, Genewa oraz Paryż. Dlaczego?

 

Europa. Dlaczego bogaci ludzie opuszczają miasta?

Wszystko wskazuje na to, że najzamożniejsi ludzie tuż po pandemii zdecydowali się na opuszczenie wielkich metropolii. Powody są ku temu różne.

Jak podaje Forbes, już w 2021 roku wśród 3750 ankietowanych milionerów40 proc. opowiedziało się za chęcią opuszczenia miasta na rzecz terenów mniej zaludnionych. Chcą zmienić swoje życie na dobre – ograniczyć wyjścia do biura czy podróże i poświęcić zaoszczędzony czas na spotkania w gronie rodzinnym.

Co więcej, prawdopodobnie w późniejszych latach szereg usług typowych dla wielkich metropolii zacznie przeciekać do nowych wiejskich obszarów. Nie chodzi jednak o to, że miasta pochłoną wsie, a przeciwnie – to wsie przejmą pewne aspekty typowe dla miasta, stwarzając bardziej dogodne warunki życia dla swoich mieszkańców.

Z pewnością nie bez znaczenia, jeśli chodzi o spadek miast europejskich w rankingu Bloomberga ma wojna w Ukrainie, która zmusiła znaczną część bogatych Rosjan do opuszczenia posesji w europejskich miastach. 

20 najpopularniejszych miast wśród milionerów

Poniżej prezentujemy 20 najpopularniejszych miast zamieszkanych przez milionerów w 2022 roku. 

1. Nowy Jork

2. Tokio

3. San Francisco Bay Area

4. Londyn

5. Singapur

6. Los Angeles i Malibu

7. Chicago

8. Houston

9. Pekin

10. Szanghaj

11. Sydney

12. Hongkong

13. Frankfurt

14. Toronto

15. Zurych

16. Seul

17. Melbourne

18. Dallas i Fort Worth

19. Genewa

20. Paryż