Gdzie dobrze zjeść? Najbardziej popularne miasta wśród miłośników smaku 

Jakie miasto smakuje najlepiej? Z odpowiedzią na to pytanie jak co roku śpieszy Tripadvisor, który właśnie opublikował listę NAJBARDZIEJ POPULARNYCH MIAST, KTÓRE ODWIEDZAMY ZE WZGLĘDU NA SMAK. Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych kulinarnych destynacji otwiera Singapur. Tuż za nim, na miejscu 9., znalazł się Bangkok. W pierwszej dziesiątce są również takie kulinarne królestwa, jak: Madryt, Nowy Jork czy Sao Paulo. 

Reklama

Z pewnością ciekawi Was jakie miasta zajęły trzy pierwsze miejsca! Oto odpowiedź:

3. miejsce zajął Paryż, w których z przyjemnością skosztujemy francuskich croissantów, makaroników czy serów.

2. miejsce na liście należy do kosmopolitycznego Londynu, w którym smakować można kuchni niemal z każdego regionu świata. Warto na przykład odwiedzić restaurację Mateusza Zielonki – polskiego Pastamana.

 

Rzym - tu wszystko smakuje najlepiej 

1. miejsce natomiast należy do Rzymu. Nie mogło być inaczej, kuchnia włoska od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a do włoskiej stolicy niemal w każdym sezonie przybywają tłumy turystów spragnione oryginalnej pizzy, pasty z truflami czy chociażby wina.

- Nie od razu Rzym zbudowano, a na zwiedzanie tego wiekowego miasta potrzeba znacznie więcej czasu niż jednego dnia — komentuje zwycięstwo Rzymu Tripadvisor.

Rzym to prawdziwy kolaż placów, targowisk na świeżym powietrzu i zdumiewających zabytków. Wrzuć monetę do Fontanny di Trevi, kontempluj Koloseum i Panteon, skosztuj doskonałego espresso lub gelato, zanim spędzisz popołudniowe zakupy w Campo de'Fiori lub Via Veneto – opisuje dalej Tripadvisor i poleca jedną z rzymskich restauracji, które warto odwiedzić:

- Jeśli szukasz czegoś wyszukanego (z zapierającym dech w piersiach widokiem), nie możesz przegapić La Pergola, trzygwiazdkowej restauracji na szczycie Rome Cavalieri.

Tripadvisor zaznaczył również, że jednym z najbardziej trendujących kulinarnych miejsc jest hiszpańska Majorka.

 

Oto lista 10. NAJBARDZIEJ POPULARNYCH KULINARNYCH MIAST ŚWIATA:

  1. Rzym
  2. Londyn
  3. Paryż
  4. Dubaj
  5. Barcelona
  6. Madryt
  7. Sao Paulo
  8. Nowy Jork
  9. Bangkok
  10. Singapur

 

A jakie Wy polecacie miasto na podróż po smak?