Gdańsk - polskie miasto na prestiżowej liście turystycznych perełek 

Jakie jest najpiękniejsze Polskie miasto? Jeśli choć raz w życiu zadaliście sobie to pytanie, z pewnością w pierwszej dziesiątce pojawi się Gdańsk – nadmorskie miasto pełne historycznych tajemnic, wspaniałej architektury, znaków przeszłości i legend. Jednocześnie to miejsce tętniące życiem i dobrą energią – kulturą, sztuką, smakiem. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to właśnie Gdańsk znalazł się w prestiżowym rankingu magazynu Conde Nast. Traveller.

Reklama

To polskie nadbałtyckie miasto zajęło 10. miejsce w zestawieniu NAJBARDZIEJ NIEDOCENIANYCH, A WARTYCH ODWIEDZENIA MIAST W EUROPIE 2022, wyprzedzając m.in. włoski Triest, gruzińskie Tbilisi czy chorwacką Opatiję!

"Gdańsk wart jest kilku dni podróży" 

Jak powstał ten arcyciekawy ranking? Przy tworzeniu zestawienia redakcja amerykańskiego Conde Nast Traveller posiłkowała się podpowiedziami podróżników i dziennikarzy podróżniczych z całej Europy. Na Gdańsk zwróciła uwagę Gwen Kozlowski – prezeska turystycznej agencji Exeter International.

- Gdańsk jest wart kilku dni odkrywania jego bogatej historii (i doskonałego jedzenia!). Można odwiedzić na przykład Muzeum II Wojny Światowej, jedno z najlepszych, w jakich byliśmy. Z kolei na Westerplatte można zobaczyć miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa – pisze Gwen Kozlowski na łamach Conde Nast. Traveller i dodaje, że warte odwiedzenia jest również Europejskie Centrum Solidarności.

- Miłośnicy dobrego jedzenia mogą z kolei wynająć łódkę, aby przemieszczać się nią między nowoczesnymi, innowacyjnymi restauracjami w centrum miasta a tymi za miastem, serwującymi doskonałą lokalną kuchnię – skomentowała ekspertka.

 

Bardzo cieszymy się z tego, że to właśnie Gdańsk pojawił się na nietypowej liście Conde Nast Traveller, ale równie mocno cieszy nas fakt, że wiele z miejsc polecanych przez ekspertów magazynu znajduje się tuż obok Polski.

Najnowszy ranking Conde Nast Traveller to doskonała ściągawka dla tych, którzy chcieliby odkryć wspaniałe miejsca, ale bez wyruszania w dalekie podróże na koniec świata. To kolejny dowód na to, że wiele cudownych, intrygujących i czarujących miejsc znaleźć można tuż za rogiem! Wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć i szukać, szukać, szukać…

NAJBARDZIEJ NIEDOCENIANYCH MIAST W EUROPIE WEDŁUG CONDE NAST TRAVELLER - pełne zestawienie 

1. Trondheim, Norwegia

2. Tirana, Albania

3. Zamora, Hiszpania

4. Trogir, Chorwacja

5. Narbona, Francja

6. Petworth, Anglia

Reklama

7. Saloniki, Grecja

8. Ochryda, Macedonia Północna

9. Cork, Irlandia 

10. Gdańsk, Polska 

11. Skanör i Falsterbo, Szwecja

12. Triest, Włochy

13. Mostar, Bośnia i Hercegowina

14. Innsbruck, Austria

15. Wilno, Litwa

16. Ryga, Łotwa

17. Tbilisi, Gruzja

18. Vila Real do Santo António, Portugalia

19. Berno, Szwajcaria

20. Opatija, Chorwacja

21. Lille, Francja

22. Appingedam, Holandia