Pływające samochody włoskiego wizjonera 

„New floating motor concept” – to innowacyjny pomysł włoskiego projektanta Pierpaolo Lazzariniego, który zapewnia, że przy zastosowaniu specjalnego pływającego układu napędowego samochody mogą zacząć pływać!

Reklama

Nowy mechanizm – „resto-floating” – został zaprojektowany tak, by mógł pasować do niemalże każdego modelu samochodu. Po zamontowaniu pozwoli on zamienić klasyczny samochód jednostkę pływającą.

We wstępnym projekcie Pierpaolo Lazzarini wykorzystał legendarne modele samochodów i połączył je z silnikiem oraz specjalną konstrukcją, która dostępna jest w kilku wariantach. Pływające samochody mogą osiągnąć od 30 do 60 węzłów na godzinę. Przyszli klienci będą zatem mieli do wyboru nie tylko różne modele samochodów, ale też różne długości amfibii, a także różne kadłuby (na przykład katamaran).

Floating Motors / photo: www.floatingmotors.com Floating Motors / photo: www.floatingmotors.com

Ekologiczne auta przyszłości? 

Co ciekawe,  floating motors napędzane będą silnikiem elektrycznym Torqeedo z zerową emisyjnością. Moc silnika to od 20 km do 270 km na godzinę.

Czy innowacyjny projekt Pierpaolo Lazzarini wejdzie w życie? Designer uruchomił kampanię crowfundingową. Pozyskany kapitał zostanie w całości przekazany na budowę kolejnych wzorów oraz prototypów pływających samochodów. Firma planuje wprowadzić je na rynek w ciągu najbliższych dwóch lat. Dodatkowo każdy z fundatorów, który zainwestuje w pierwszy model floating motors z limitowanej edycji - La Dolce (cena około 50 tys. USD) – otrzyma 1 proc. udział w firmie.

Floating Motors / photo: www.floatingmotors.com Floating Motors / photo: www.floatingmotors.com

Floating motors to niezwykły projekt, którego założeniem jest stworzenie prostych, a przy tym pięknych i ekologicznych, pływających samochodów do krótkich wycieczek po jeziorach czy zatokach. Może też służyć jako miejsce do wypoczynku (fotele samochodowe zamieniają się w leżaki) czy nawet zastąpić hotel, jak w przypadku modelu Westie.

Floating Motors / photo: www.floatingmotors.com Floating Motors / photo: www.floatingmotors.com

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak rozwinie się „New floating motor concept” w przyszłości!