Wodne gadżety wakacyjne - fliteboard

Fliteboard, fot. Shutterstock Fliteboard, fot. Shutterstock

Reklama

Wśród najpopularniejszych sportów wodnych różne formy surfingu z pewnością zajmują czołowe miejsca. My jednak proponujemy najbardziej niecodzienną z nich – fliteboard lub jet surfing.

Zasilane elektrycznymi akumulatorami deski oparte na technologii znanej z wodolotów zapewniają niesamowite odczucia lewitowania kilkanaście centymetrów nad taflą wody. I choć sama technika „latania” na fliteboardzie nie jest najłatwiejsza do opanowania, to zapewniamy, że doznania są warte każdego wysiłku.

Cena: ok. 20 tys. zł

Wodne gadżety wakacyjne - flyboard

Flyboard, fot. Shutterstock Flyboard, fot. Shutterstock

Choć nazwa tego gadżetu brzmi dość podobnie do pozycji wyżej, to jednak aktywności te mają ze sobą tylko jeden punkt wspólny - latanie. O ile fliteboard to deska surfingowa z technologią znaną z wodolotów, o tyle flyboard to raczej rodzaj połączonych ze sobą butów, które przez dysze wyrzucają wodę pod ogromnym ciśnieniem. Dzięki temu można wznieść się nawet kilkanaście metrów nad jej powierzchnię, a do tego wykonywać karkołomne akrobacje.

Cena: wynajem, w zależności od usługodawcy ok. 500 zł

Wodne gadżety wakacyjne - przezroczysty kajak 

Przezroczysty kajak, fot. Hammacher Schlemmer Przezroczysty kajak, fot. Hammacher Schlemmer

Niezapomniane wodne doświadczenia wcale nie muszą być jednak przeładowane adrenaliną i mozolną nauką techniki. Dla tych, którzy preferują spokojniejsze wiosłowanie idealną zabawką będzie przezroczysty kajak np. marki Hammacher Schlemmer.

Wykonany z lexanu, materiału wykorzystywanego do budowy kokpitów myśliwców bojowych, ważący 21 kg kajak jest idealnym narzędziem do podziwiania z poziomu tafli rzeki lub jeziora wodnej fauny i flory – zarówno tej na powierzchni, jak i pod wodą.

Cena: ok. 10 tys. zł

Wodne gadżety wakacyjne - łódka jacuzzi

Kąpiel w jacuzzi to niezwykle odprężająca czynność. Ale kąpiel w jacuzzi na środku jeziora to już wyższy poziom relaksu, a wykonywane na zamówienie, ręcznie budowane łódki-jacuzzi mogą zapewnić właśnie tego typu doznania.

Hot Tub Boats to bowiem połączenie łodzi napędzanej silnikiem elektrycznym z wanną z bąbelkami, która może pomieścić maksymalnie sześć dorosłych osób. Do pełnego relaksu wystarczy jeszcze tylko drink z palemką.

Cena: ustalana indywidualnie

Wodne gadżety wakacyjne - skutery podwodne

Zabawki dla fanów podwodnych eksploracji w tempie sprinterskim. Rozwijające nawet do 20 km/h skutery podwodne to zeroemisyjne urządzenia napędzane niewielkimi silnikami, dzięki którym nurkowanie może stać się zupełnie nowym doświadczeniem. Z reguły widywane w sensacyjnych filmach z komandosami, ale znakomicie sprawdzą się również w warunkach wakacyjnych. A do tego mają kamerę do selfie!

Cena: ustalana indywidualnie

 

Wodne gadżety wakacyjne - podwodna motorówka

Podwodna motorówka Scubacraft, fot. Scubacraft Podwodna motorówka Scubacraft, fot. Scubacraft

Pojazd dla prawdziwych fanów adrenaliny. Podwodne motorówki wyglądają jak żywcem wyjęte z filmów o Jamesie Bondzie, ale to coraz popularniejsze zabawki wakacyjne – oczywiście przeznaczone tylko dla tych, którzy dysponują bardzo zasobnym portfelem.

Za cenę ok. 800 tys. złotych posiadacze takich cacek mogą doświadczyć prędkości urywającej głowę – i to dosłownie. Motorówki mają bowiem otwarty kokpit i rozwijają prędkość nawet do 80 km/h. Oczywiście dodatkowo niezbędny jest zestaw do profesjonalnego nurkowania i odpowiednie przeszkolenie.

Cena: ok. 800 tys. zł

Wodne gadżety wakacyjne - latający poduszkowiec

Latający poduszkowiec Hammacher Schlemmer, fot. Hammacher Schlemmer Latający poduszkowiec Hammacher Schlemmer, fot. Hammacher Schlemmer

Za kwotę zbliżoną do podwodnej motorówki można kupić także latający poduszkowiec, który zapewni bardzo podobne doświadczenia – tyle że nad wodą.

Najpopularniejsze latające poduszkowce produkuje firma od przezroczystych kajaków, czyli Hammacher Schlemmer. Maszyny napędzane 130-konnym silnikiem rozwijają prędkość ok. 115 km/h i są w stanie wznieść się na maksymalny pułap 6 metrów! W trybie poduszkowca mogą natomiast przefrunąć nad przeszkodami o maksymalnej wysokości 50 cm. Ich zasięg to z kolei około 250 km.

Cena: ok. 800 tys. zł

Zestaw do nurkowania bez butli tlenowej

Nurkowanie to jedna z najprzyjemniejszych wakacyjnych rozrywek. Ale już zdecydowanie mniej przyjemne jest noszenie na plecach kilkukilogramowej butli tlenowej. Startup Brownie Marine Group znalazł jednak rozwiązanie tego problemu.

Na platformie Kickstarter do finansowania śmiałych pomysłów pojawiła się inicjatywa zestawu do nurkowania bez butli tlenowej. Zamiast klasycznego sprzętu nurek wyposażony zostaje jedynie w maskę oraz przenośny kompresor, który unosi się na powierzchni wody i dostarcza tlen za pośrednictwem 10-metrowego przewodu bezpośrednio do maski. Cały zestaw waży jedynie 6 kg.

Cena: ok. 8 tys. zł