Kultowe auta Hollywood trafiły pod młotek w Sydney

Pickup Chevroleta z 1953 r., który zagrał w najnowszej filmowej biografii Elvisa Presleya, Humvee w stylu Arnolda Schwarzeneggera czy replika DeLoreana DMC-12 z „Powrotu do przyszłości” – oto najciekawsze przykłady aut, które trafiły pod młotek na przełomie listopada i grudnia 2022 r. w Sydney.

Reklama

Aukcję filmowych samochodów Hollywood zorganizowała firma Lloyds Auctioneers and Valuers, która zgromadziła niezwykle imponującą kolekcję ponad 370 różnych pojazdów.

– Licytacja była fantastyczną okazją dla wszystkich miłośników kina do tego, by zdobyć na własność kawałek jakiegoś ikonicznego filmu, który wszyscy znają i kochają – przekonywał w oświadczeniu prasowym Lee Hames, dyrektor generalny domu aukcyjnego.

Największe wrażenie robiła przede wszystkim niemal perfekcyjna replika DeLoreana DMC-12 z 1982 r. z "Powrotu do przyszłości", która wygląda, jakby rzeczywiście zagrała w kultowej produkcji Roberta Zemeckisa.

– Ten pojazd jest gotowy do drogi i z pewnością przyciągnie wzrok każdego przechodnia. Wyposażono go w najwyższej jakości rekwizyty i wykonano tak, by był niemal dokładną repliką z filmu „Powrót do przyszłości” – dodał Hames.

DeLorean DMC-12 z "Powrotu do przyszłości" - szczegóły

I rzeczywiście, w powyższych słowach Hamesa nie ma krzty przesady. DeLorean, który trafił pod młotek, wyposażony jest bowiem w najwyższej jakości rekwizyty wykonane przez „najlepszych producentów gadżetów filmowych”.

Auto wyposażone jest m.in. w znany z filmu kondensator strumienia, obwody czasowe, wskaźniki plutonu i wiele innych elementów, które bezpośrednio nawiązują do "Powrotu do przyszłości".

Nowy nabywca musi teraz tylko uważać, by podczas jazdy przypadkiem rzeczywiście nie przenieść się w czasie.