Figurki z jajka Kinder Niespodzianka na tropie kolekcjonerów

Choć zwykle, gdy mówimy o zabawkach kolekcjonerskich, mamy na myśli limitowane misie Louis Vuitton, albo mini model Ferrari, okazuje się, że ich zakres jest znacznie szerszy. 

Reklama

Kiedy byliśmy dziećmi, nic nie mogło wzbudzić w nas więcej ekscytacji, niż odkrywanie skarbu ukrywanego w jajku Kinder Niespodziance, a niektórzy do dziś mają w swoich domach małe hipopotamy, krokodyle czy Smerfy.

Teraz, po latach, poszukują ich także kolekcjonerzy, bo – jak się okazuje – są niezwykle cenne!

 

Figurki Smerfów z Kinder Niespodzianki - najcenniejsze dla kolekcjonerów

Jak już powszechnie wiadomo, eksponat tym cenniejszy, im starszy i im rzadszy. Podobnie jest w przypadku wartości figurek z jajka niespodzianki. Za które modele zatem dostaniemy najwięcej?

Według portalu dlahandlu.pl, za najcenniejsze dla kolekcjonerów uważa się figurki Smerfów, które pojawiły się w Kinder Niespodziance w 1979 roku. W tym natomiast wyróżnia się konkretne modele o najbardziej limitowanym nakładzie.

Pierwszym najdroższym Smerfem jest Nocny Stróż. Szacuje się, że jego sprzedaż może przynieść nawet 12 tysięcy euro, jeśli został stworzony z niebieskiego plastiku, na którym następnie malowano czapkę i spodnie.

Za drugiego co do najwyższej wartości uważa się Smerfa z fletem, który w 2021 roku został sprzedany za 5 tysięcy euro. Najdroższa wersja posiada żółty flet i granatowy plastik.

Trzeci natomiast to Smerf Laluś z granatowym lakierem i srebrnym lustrem. Jego cena może wynosić 4 tysiące euro. Co ciekawe, obecnie można kupić jedną z wersji tego modelu na polskich aukcjach.

Jajko Niespodzianka - cenne dla kolekcjonerów / Shutterstock Jajko Niespodzianka - cenne dla kolekcjonerów / Shutterstock

 

Kinder Niespodzianka - czego szukają kolekcjonerzy?

Oprócz Smerfów, cenne dla kolekcjonerów są także figurki: krasnoludek Ferdi Fallobst oraz Asterix. Ile za nie dostaniemy?

Na zagranicznych aukcjach Ferdi Fallobst może kosztować nawet 3,5 tysiąca euro, natomiast Asterix 180 euro.