Ferrari Roma Spider - nowe kabrio w ofercie włoskiej marki

Ferrari Roma to jeden z najbardziej estetycznych modeli z aktualnej oferty włoskiej marki. Auto zachwyca przede wszystkim swoim subtelnym designem łączącym szyk i typowo włoską, niewymuszoną elegancję z przenikającym gdzieniegdzie wyraźnym pazurem. Roma aż się prosi, by złożyć w niej dach i nieśpiesznym tempem przemierzać drogi Lazurowego Wybrzeża.

Reklama

I od teraz będzie to rzeczywiście możliwe. W połowie marca na ekskluzywnym evencie w pałacu El Badi w Marrakeszu Ferrari zaprezentowało bowiem Romę Spider, czyli właśnie wersję modelu ze składanym dachem. I jest to projekt prawdziwie wyjątkowy, ponieważ soft topu, czyli dachu wykonanego z tkaniny, nie widziano w żadnym wozie marki z Maranello od ponad pół wieku i premiery 365 GTS4 w 1969 roku.

Dach jest w przypadku Romy Spider na tyle istotnym elementem, że Ferrari zapowiada bardzo szerokie możliwości jego personalizacji w postaci m.in. szerokiego wyboru tkanin i szwów. Jednocześnie marka chwali się jego znakomitym „komfortem akustycznym” oraz tym, że może zostać otwarty w 13,5 sekundy przy maksymalnej prędkości 60 km/h.

Ferrari Roma Spider, przód, fot. materiały prasowe Ferrari Ferrari Roma Spider, przód, fot. materiały prasowe Ferrari

Ferrari Roma Spider - osiągi, cena, szczegóły

Ferrari Roma Spider, fot. materiały prasowe Ferrari Ferrari Roma Spider, fot. materiały prasowe Ferrari

W kwestii jednostki napędowej Roma Spider wyposażona jest w ten sam, znajomy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem o pojemności 3,9 litra i mocy około 612 KM, która przekazywana jest na tylną oś za pośrednictwem ośmiostopniowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów.

Dzięki temu auto rozpędza się do 200 km/h w mniej niż 10 sekund i jest w stanie osiągnąć prędkość maksymalną na poziomie ponad 320 km/h. Oznacza to, że osiągi Romy Spider nie różnią się niczym od jej kuzynki w wersji coupe, mimo że ta pierwsza waży o 84 kg więcej ze względu na mechanizmy służące do składania dachu.

Aktualnie ceny nowego kabrio z Maranello nie zostały jeszcze podane do wiadomości publicznej, ale szacuje się, że z będą najpewniej wyższe od wersji podstawowej. Ta kosztuje około 250 tys. dolarów. Możliwość zamawiania Romy Spider zostanie otwarta wkrótce.  

Ferrari Roma Spider, widok z góry, fot. materiały prasowe Ferrari Ferrari Roma Spider, widok z góry, fot. materiały prasowe Ferrari