Ferrari oburzone zachowaniem Justina Biebera 

By stać się posiadaczem Ferrari, nie wystarczy mieć odpowiedniej ilości gotówki. Włoska marka wymaga także od przyszłych właścicieli swoich samochodów dostosowania się do zestawu reguł, które mają za zadanie zapewnić przedstawicieli producenta, że nikt nie zszarga jego reputacji i dobrego imienia.

Reklama

Wśród głównych zasad kodeksu Ferrari jest m.in. niemodyfikowanie aut włoskiej marki, niesprzedawanie ich bez konsultacji z przedstawicielami producenta, niezmienianie kultowego logotypu z brykającym koniem oraz nieposiadanie Lamborghini. Kodeks dotyczy także samego właściciela, który musi odpowiednio dbać o swój samochód oraz zachowywać się odpowiednio, gdy go prowadzi.

Tymczasem Justin Bieber znany jest z licznych kontrowersji towarzyszących jego publicznemu wizerunkowi i w ostatnich latach kilkukrotnie rażąco naruszył zasady kodeksu Ferrari. Dlatego też według mediolańskiego dziennika „Il Giornale” producent z Maranello postanowił zakazać kanadyjskiemu gwiazdorowi kupowania i jeżdżenia swoimi autami.

Justin Bieber i jego przerobione przez West Coast Customs ferrari 458 Italia / Instagram @JustinBieber Justin Bieber i jego przerobione przez West Coast Customs ferrari 458 Italia / Instagram @JustinBieber

Justin Bieber na czarnej liście Ferrari

I właściwie trudno się dziwić, ponieważ lista wybryków z udziałem Biebera i jego dwóch aut włoskiego producenta jest dość długa. W 2015 r. piosenkarz na przykład… zgubił swoje ferrari 451. Konkretnie zaparkował je gdzieś w Beverly Hills, po czym udał się na imprezę i zapomniał, gdzie zostawił auto. Dopiero po kilku tygodniach ferrari zostało odnalezione przez jednego z członków ekipy Biebera.

Kanadyjski gwiazdor zrobił jednak jeszcze gorszą rzecz ze swoim ferrari 458 Italia F1 Edition z 2011 r. – mianowicie dokonał w nim licznych modyfikacji w słynnym warsztacie West Coast Customs. Bieber m.in. wymienił klasyczne felgi, dodał powiększone nadkola oraz przemalował auto na neonowy niebieski. Na domiar złego piosenkarz później sprzedał samochód bez konsultacji z Ferrari, co okazało się być ostatecznym gwoździem do jego trumny w oczach Włochów.

W ten sposób Justin Bieber dołączył do innych celebrytów ukaranych w podobny sposób przez włoską markę. Na czarnej liście Ferrari znajdują się m.in. Nicolas Cage, 50 Cent, Kim Kardashian, a także muzyk Joel Thomas Zimmerman znany jako Deadmau5.