Ferrari ujawnia nazwę nowego modelu F1 na sezon 2023

Tylko kilka dni dzieli nas od premiery nowego modelu Formuły 1 na sezon 2023. Samochód prowadzony przez Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza zostanie zaprezentowany w walentynki, ale marka Ferrari już teraz ujawniła jego oficjalną nazwę.

Reklama

Nowe motoryzacyjne dzieło Maranello zyskało nazwę „SF-23”, zgodnie ze słynną konwencją nazewnictwa marki, w której „SF” oznacza Scuderia Ferrari, a „23” rok produkcji. Schemat ten wykorzystywany jest od 2015 roku z SF15-T.

- To ósmy samochód Scuderia Ferrari, który otrzymał oznaczenie SF i czwarty, który odnosi się do bieżącego roku – zauważają w oświadczeniu przedstawiciele marki Ferrari.

 

Ferrari SF-23 – premiera w walentynki 2023 

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, premiera Ferrari SF-23 została zaplanowana na 14 lutego 2023. Uroczysta prezentacja odbędzie się w Maranello. Następnie model zostanie gwiazdą sesji przeprowadzonej na Fiorano.

Warto dodać, że 74. sezon Grand Prix łączy się z 74. sezonem Ferrari w Formule 1. To jedyny zespół, który angażuje się w wydarzenie od samego początku istnienia Grand Prix. Nadchodząca premiera będzie zatem wyjątkowa, a tak trafne budowanie ekscytacji przez markę jedynie podsyca ciekawość.

Ferrari SF-23 / materiały prasowe Ferrari SF-23 / materiały prasowe