Ile kosztuje Ferrari Purosangue 2024?

W połowie lutego Ferrari oficjalnie ujawniło, ile będzie kosztować najnowsza edycja pierwszego w historii SUV-a marki – modelu Purosangue 2024. Według cennika amerykańskiego ceny zaczynają się od 398 tys. 395 dolarów. Do tego należy doliczyć jeszcze co najmniej dodatkowe 5 tys. dolarów opłaty za dostarczenie auta w wybrane przez siebie miejsce.

Reklama

Łącznie w przeliczeniu daje to około 1,8 mln złotych, czyli sporo – zwłaszcza na tle konkurencji. Ceny podstawowe kierowanego do podobnej grupy odbiorców Lamborghini Urusa zaczynają się bowiem w Stanach Zjednoczonych do około 213 tys. dolarów (955 tys. zł), z kolei Astona Martina DBX – od 192 tys. dolarów (870 tys. zł).

A warto przecież pamiętać o tym, że 398 395 dolarów to tylko cena wyjściowa. Każdy dodatek do auta jak np. personalizacja wnętrza, elektrochromatyczny dach, dodatkowe włókno węglowe na zderzakach etc. podnosi koszt zakupu Purosangue o kolejne kilkanaście tysięcy dolarów. I to wciąż jeszcze nie wszystko.

Jako że auto wyposażone jest w spalinowy silnik V12, w Stanach Zjednoczonych objęte będzie tzw. podatkiem spalinowym. Opłata ta nakładana jest przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska na pojazdy, które nie spełniają norm emisyjnych.

Konkretna wysokość daniny w przypadku Purosangue nie jest aktualnie jeszcze znana, ale także i ją należy potencjalnie wkalkulować w koszt zakupu samochodu.

 

Ferrari Purosangue - najpopularniejszy model marki

To najpewniej i tak nie zniechęci większości klientów marki. Wysoka cena jest bowiem swojego rodzaju elementem uroku Ferrari. Tym bardziej, że od momentu wprowadzenia na rynek we wrześniu zeszłego roku Purosangue jest jednym z najpopularniejszych aut producenta z Maranello . I przy okazji jednym najszybszych.

Model wyposażony jest w wolnossący, 6,5-litrowy silnik V-12, który rozwija moc 715 KM i rozpędza auto od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,3 sekundy.