Ferrari Purosangue - pierwszy SUV w historii Ferrari

Już w przyszłym roku do rodziny Ferrari dołączy czterodrzwiowy SUV Ferrari Purosangue, który jest przedstawiany przez markę jako samochód sportowy, ale jednocześnie rodzinny. 

Reklama

Słowo „purosangue” w wolnym tłumaczeniu oznacza „rasowy” lub "czystej krwi" i taki właśnie jest Purosangue. Choć wyglądem odbiega od innych modeli Ferrari, ma łączyć w sobie zarówno doskonały design, wygodę, jak i nowoczesne technologie. 

Co ciekawe, napęd na cztery koła sprawia, że będzie to auto całoroczne, sprawdzające się w każdej strefie klimatycznej. 

Ferrari Purosangue / materiały prasowe Ferrari Purosangue / materiały prasowe

 

Ferrari Purosangue oczywiście nie będzie wyglądał jak typowe Ferrari, ale z pewnością będzie tak brzmiał. SUV napędzany jest silnikiem V12 o pojemności 6,5 litra i mocy 725 koni mechanicznych. W przypadku chociażby Aston Martin DBX czy Lamborghini Urus silniki są znacznie słabsze i cichsze. Nowy SUV Ferrari rozpędza się w 3 sekundy do setki! 

Jak w większości SUV-ów, silnik Ferrari Purosangue jest zamontowany za przednią osią, a nie nad nią. Marka zapewnia jednak, że dzięki temu masa pojazdu jest rozłożona równomiernie na cztery koła.

Ferrari Purosangue / materiały prasowe Ferrari Purosangue / materiały prasowe

 

SUV Ferrari naszpicowany elektroniką

Ferrari Purosangue zapewnia także sporo niespodzianek „od środka”. Wewnątrz pojazdu marka po raz pierwszy zastosowała technologię kontroli zjazdu ze wzniesienia oraz zdalnie sterowane amortyzatory Multimatic.

Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue

Zmieniono także taktykę w obrębie wewnętrznego designu. W tym przypadku, zamiast jednego ekranu dotykowego na środku deski rozdzielczej, wprowadzono dwa mniejsze – jedną po stronie kierowcy, a drugą po stronie pasażera.

Ferrari Purosangue pojawi się w 2023 roku. Nie znamy co prawda jego dokładnej ceny, ale producent sugeruje, że będzie to ok. 400 tysięcy dolarów.