Porzucone superauta na grafikach włoskiego artysty

Na wstępie od razu zaznaczamy – żaden supersamochód wart miliony dolarów nie ucierpiał przy tworzeniu tych grafik. Są one wyłącznie dziełem wyobraźni włoskiego artysty 3D o pseudonimie Dizzy Viper.

Reklama

W swojej najnowszej serii prac twórca postanowił przedstawić światu swoją wizję niedalekiej przyszłości, w której po drogach będą jeździć wyłącznie samochody elektryczne, a wszyscy producenci zakończą już erę spalinową.

 

Tymczasem uwielbiane obecnie przez fanów motoryzacji superauta takie jak Pagani Huayra, McLaren P1, Ferrari LaFerrari, Lamborghini Sian i Centenario, Rolls-Royce Cullinan czy Bugatti Chiron będą stopniowo odchodzić w zapomnienie i niszczeć, porzucone gdzieś w bezimiennych szopach w bliżej nieokreślonych lokalizacjach.

Porzucone superauta / Dizzy Viper Porzucone superauta / Dizzy Viper

W serii hiperrealistycznych grafik 3D Dizzy Viper prezentuje właśnie te auta nie jako dzieła sztuki, a raczej jako rdzewiejące, pokryte kurzem i pajęczynami rupiecie przykryte podziurawioną plandeką lub stojące na stercie innych gratów. Tytuły prac również są wymowne: „Koszmar Horacia”, „Prawdziwie ponadczasowe”, „Zapomniane konie”, „Kupa kurzu”, „Zapomniany centaur”.

 

Trzeba jednak przyznać, że wizja Dizzy'ego Vipera jest tyleż niepokojąca, co raczej mało prawdopodobna. Bo o ile supersamochody z silnikami spalinowymi rzeczywiście przestaną być produkowane w niedalekiej przyszłości i nie ma od tego odwrotu, o tyle raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie zostawi kupionego za kilka milionów euro Bugatti Chirona w szopie.

Porzucone superauta / Dizzy Viper Porzucone superauta / Dizzy Viper

Auta te prędzej trafią do muzeów lub pozostaną w prywatnych kolekcjach, gdzie wciąż będą traktowane jak dzieła sztuki minionej epoki motoryzacyjnej. A ich wartość prawdopodobnie jedynie wzrośnie.