Ferrari Katowice najlepszym showroomem marki na świecie

Salon Ferrari Katowice został otwarty w czerwcu 2013 roku przy ul. Bocheńskiego 109. Mimo stosunkowo krótkiego czasu działania showroom jest obecnie jednym najbardziej docenianych przedstawicielstw marki na świecie.

Reklama

M.in. w 2015 r. znalazł się w topowej trójce najlepszych showroomów Ferrari na świecie, a podczas tegorocznego spotkania dilerów marki w Modenie otrzymał najbardziej prestiżowe wyróżnienie z możliwych: tytuł najlepszego salonu Ferrari na świecie w 2021 roku.

Ceremonia przyznania nagrody showroomu roku, fot. materiały prasowe Ceremonia przyznania nagrody showroomu roku, fot. materiały prasowe

– To duże wyróżnienie, ogromna duma i jednocześnie motywacja dla całego zespołu Ferrari Katowice, ponieważ centrala Ferrari doceniła i uznała naszą pracę jako najlepiej wykonaną na świecie – komentowała wynik konkursu dyrektor markingu Maranello Motors, Karolina Szulęcka.

W nagrodę za wytężoną pracę salon Ferrari Katowice otrzymał gratulacje z rąk Enrico Galliera, wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu Ferrari, oraz nagrodę w postaci repliki silnika V12 umieszczonego pod maską najnowszego modelu włoskiej marki - SUV-a Purosangue.

Nagroda dla katowickiego showroomu, fot. materiały prasowe Nagroda dla katowickiego showroomu, fot. materiały prasowe

Nagrodę w imieniu salonu Ferrari Katowice odebrał na uroczystości w Modenie prezes Maranello Motors Jakub Pietrzak.

– Odbierając tę nagrodę jestem niezwykle dumny, ponieważ mimo że wciąż jesteśmy stosunkowo młodym salonem na arenie międzynarodowej, nasze starania są zauważane i doceniane przez centralę. Chcemy być najlepsi w tym, co robimy, a ta nagroda to potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku – mówił Pietrzak.

Indywidualnie do finałowej trójki w konkursie Ferrari dostał się także Maciej Nowak, szef sprzedaży w katowickim showroomie.