Fernando Alonso sprzedaje swoje Ferrari Enzo z 2011 roku

Fernando Alonso, dwukrotny mistrz świata posiada ogromną kolekcję aut, w której znajdują się takie perełki motoryzacji, jak: McLaren P1, Maserati GranCabrio i Ferrari Enzo.

Reklama

Legenda Formuły 1 postanowiła jednak uszczuplić swoje zasoby i wystawia na aukcję Enzo z 2011 roku. Fani rajdowca zastanawiają się, dlaczego podjął tak drastyczną decyzję, ale niektórzy żartują, że Alonso musi zrobić miejsce dla  Astona Martina Valkyrie.

Mimo że Valkyrie brzmi jak doskonały zamiennik Ferrari Enzo, to media spekulują, że gwiazda F1 otrzyma nowego Astona Martina DB12, który będzie jego nowym samochodem służbowym. 

Ferrari Enzo z 2011, które należało do Fernanda Alonsa trafia pod młotek / fot. Monaco Car Auctions Ferrari Enzo z 2011, które należało do Fernanda Alonsa trafia pod młotek / fot. Monaco Car Auctions

Ferrari Enzo z 2011 na sprzedaż. Jaka cena? 

To nie jest przeciętne Enzo. Ferrari wyprodukowało tylko 399 egzemplarzy tego modelu. Auto osiąga zawrotną prędkość 350 km na godzinę, a do setki od zera rozpędza się w 3,3 sekundy. Fernando Alonso wykręcił na nim 4,8 tys. km.

- Ten Enzo łączy w sobie kilka głównych cech. Oprócz tego, że jest "Scocca n.1", jak wspomniano w certyfikacie Ferrari Classiche, ma tylko 4800 km na liczniku i jak dotąd należał do Fernanda Alonso - czytamy na Instagramie.

Fernando Alonso sprzedaje swoje Ferrari Enzo z 2011 roku / fot. Instagram @monacocarauctions Fernando Alonso sprzedaje swoje Ferrari Enzo z 2011 roku / fot. Instagram @monacocarauctions

Ile będzie kosztowało Ferrari Enzo należące do legendy F1? Co ciekawe nie podano ceny szacunkowej, ale dla porównania warto przypomnieć, że niedawno w Paryżu Ferrari Enzo z 2003 roku zostało sprzedane 4 341 526 dolarów.

Licytacja odbędzie się 8 czerwca 2023 roku w Monako podczas otwarcia wystawy TopMarques. Wydarzenie będzie poświęcone wyłącznie marce Ferrari, a w domu aukcyjnym zostanie wystawionych około 40 samochodów.

- Każdy znajdzie coś dla siebie wśród sedanów, kabrioletów, 2-, 4-osobowych, klasycznych, nowoczesnych, supersamochodów, a nawet unikalnych modeli - zapowiadają organizatorzy.