Europejski Kongres Gospodarczy 2023 w Katowicach i pomoc Ukrainie

Europejski Kongres Gospodarczy jest największym wydarzeniem biznesowym w Europie Centralnej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2023, a jej goście będą mogli wziąć udział w całym szeregu debat i dyskusji na temat trenów kształtujących naszą najbliższą przyszłość.

Reklama

Jedną z tegorocznych nowych inicjatyw organizatorów EKG jest e-skarbonka na wsparcie Ukrainy. Dzięki współpracy z Polską Akcją Humanitarną została uruchomiona specjalna zbiórka dla gości i uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego – każda organizacja, firma, osoba może w prosty sposób dokonać przelewu online.

W edycji EKG z 2022 roku uczestnicy kongresu nie zawiedli podczas specjalnej aukcji dzieł sztuki, z której dochód trafił na wsparcie ukraińskich studentek. 

 

Pomoc Ukrainie - wesprzyj skarbonkę EEC 2023 

E-skarbonka już jest aktywna, a zbiórka trwa do 26 kwietnia do godziny 12.00. Zebrane środki podczas kongresu będą przeznaczone dzięki PAH m.in. na: transporty z pomocą rzeczową dla osób wewnętrznie przemieszczonych w Ukrainie oraz tych, które nie mogły opuścić swoich domów; dostarczanie żywności i środków higienicznych potrzebującym; udzielanie wsparcia psychologicznego i finansowego przy odbudowie domów prywatnych i instytucji na terenie Ukrainy.

Link do e-skarbonki dostępny jest tutaj: Europejski Kongres Gospodarczy 2023 - zbiórka dla Ukrainy.

Europejski Kongres Gospodarczy - zbiórka dla Ukrainy Europejski Kongres Gospodarczy - zbiórka dla Ukrainy