Elon Musk i jego sposób na dobry sen

Problemy z zasypianiem to temat, który poruszamy w mediach coraz częściej. Powodów bezsenności może być wiele – od nadmiaru niebieskiego światła, aż po nieodpowiednią dietę – ale najtrudniej odpowiedzieć na pytanie: co z tym zrobić? Elon Musk ma swoje sposoby.

Reklama

Okazuje się, że miliarder stosuje pewną technikę zasypiania, która bazuje na układzie łóżka. Chodzi o to, by podnieść tę część łóżka, na której znajduje się głowa, w górę o 3-5 cm. Biznesmen radzi również, żeby powstrzymać się od jedzenia przynajmniej na trzy godziny przed snem.

 

Kiedy jeden z użytkowników Twittera zapytał Elona Muska, dlaczego te rzeczy są ważne, miliarder powiedział, że mnóstwo osób doświadcza w nocy objawów refluksu kwasowo-żołądkowego, co może znacznie wpływać na jakość snu, nawet gdy nie jesteśmy tego świadomi.

 

Refluks kwasowo-żołądkowy a sen

Okazuje się, że Elon Musk ma rację, zarówno jeśli chodzi o wysokość poduszki, jak i refluks żołądkowo-jelitowy. Naukowcy z Wydziału Gastroenterologii i Hepatologii Uniwersytetu Centrów Medycznych w Amsterdamie przeprowadzili badania, które wykazały, że najmniej narażeni na pojawienie się objawów refluksu były osoby śpiące na lewym boku lub na plecach z wysoką poduszką pod głową. Najbardziej narażone były natomiast osoby śpiące na boku prawym.

Oczywiście pozycja podczas snu to rozwiązanie tymczasowe. Każdy, kto boryka się dolegliwościami powiązanymi z refluksem, powinien udać się do specjalisty, w celu wykonania badań profilaktycznych.