Ekstremalny biwak w ZEA

Jeśli znudziły ci się już wakacje na rajskim all inclusive lub marzysz o czymś bardziej szalonym niż noc pod rozgwieżdżonym niebem w środku lasu, Zjednoczone Emiraty Arabskie wkrótce zaproponują wypoczynek, jakiego doświadczyć będą mieli okazję tylko nieliczni. Oto Floating Retreat, czyli kemping, który przenosi definicję biwakowania na zupełnie nowy poziom – i to dosłownie!

Reklama

Górska przepaść, namiot zawieszony kilkaset metrów nad ziemią i nieziemskie widoki na naturę - Floating Retreat to kompleks projektu Ardh Architects, którego głównym założeniem jest szerzenie świadomości ekologicznej i promowanie – często zapomnianych – tworów Matki Natury w ZEA.

Ułożony w harmonijkę obiekt jeszcze nie powstał, ale już teraz budzi wśród podróżników ogromną ekscytację. Dlaczego? Ponieważ składa się z 10 szklanych namiotów umieszczonych pomiędzy dwoma górami pasma Sharjah!

 

Floating Retreat, czyli kemping z perspektywy lotu ptaka

Floating Retreat to jedna z najciekawszych przygód glampingowych, na jakie aktualnie może pozwolić sobie świat. Jak wspomnieliśmy wcześniej, kompleks zawiśnie nad górską przepaścią, choć nie wiadomo jeszcze, o jakiej wysokości mówimy.

Ardh Architects trzyma wszystko w ścisłej tajemnicy, ale wizualizacja projektu sugeruje, że na odpoczynek w tym miejscu zdecydują się zapewne przede wszystkim ci, którzy nie borykają się z lękiem wysokości.

Kolorowa nadrzędna fasada kempingu mieści dziesięć „domków” w kształcie piramidy. Każdy z nich odsunięty jest od drugiego za pomocą drewnianej deski i zamocowany na mocnych linach, które w chwili zakwaterowania zaczynają opuszczać się coraz niżej.

Tylko... po co to wszystko?Rajski wypoczynek w otoczeniu Matki Natury

Według Ardh Architects pomysł na powstanie tak innowacyjnej wersji kempingu był dosyć oczywisty  - chodzi o jakość odpoczynku. 

- Jakość spokoju, taką, jak w przypadku Floating Retreat doświadczymy jedynie w miejscach o naturalnych cechach, wolnych od zakłóceń spowodowanych pędem świata – powiedział w oświadczeniu prasowym założyciel Ardh Architects, Oman AlQwais.

Co więcej, goście Floating Retreat będą mogli cieszyć się także atrakcjami okolicy oraz specjalnymi zajęciami kempingowymi związanymi ze wspinaczką górską czy wycieczkami rowerowymi z widokiem na szczyty.

Aktualnie nie wiadomo jednak, kiedy obiekt zostanie oddany w ręce gości. Mimo to, my sami czujemy się mega podekscytowani tym wyjątkowym projektem!