Apartament a'la Chatka Puchatka na Airbnb 

Historia słynnej opowieści o Kubusiu Puchatku i jego zwierzęcych sąsiadach rozpoczęła się już w 1926 roku, gdy bajka Alana Alexandra Milne’a po raz pierwszy pojawiła się na półkach księgarni. Od tej pory ten grubiutki Miś o małym rozumku stał się kompanem naszego dzieciństwa, ucząc nas tego, czym jest przyjaźń, miłość i… smaczny obiadek.

Reklama

W 2021 roku świat celebrował jego 95. urodziny. Ale ten czas leci, prawda? Z tej właśnie okazji Disney postanowił nawiązać współpracę z Airbnb, w efekcie której powstała Chatka Puchatka w Stumilowym Lesie dostępna dla wszystkich turystów.

Chatka Puchatka w Londynie / Photo: Henry-Woide dla Airbnb Chatka Puchatka w Londynie / Photo: Henry-Woide dla Airbnb

Bearbnb, bo tak oficjalnie nazwano obiekt, znajduje się w East Sussex w Londynie i prezentuje się dosłownie bajkowo! Chatka Puchatka wygląda jak wyciągnięta z pierwszych nakładów książki, do których ilustracje stworzył Ernest Howard Shepard. Co ciekawe, nad aranżacją całej przestrzeni czuwała sama Kim Raymond, która od trzydziestu lat była odpowiedzialna za wizerunek Puchatka.

- Bearbnb to naprawdę wyjątkowe miejsce dedykowane wszystkim fanom Kubusia Puchatka. Ożywia i uhonorowuje jego oryginalne historie, które były dla nas tak ważne przez te 95 lat – mówi artystka.

Chatka Puchatka w Londynie / Photo: Henry-Woide dla Airbnb Chatka Puchatka w Londynie / Photo: Henry-Woide dla Airbnb

 

Chatka Puchatka to miejsce stworzone z dbałością o najmniejszy szczegół. Znajdziemy w niej charakterystyczny dzwonek do drzwi, podkowę przynoszącą szczęście mieszkańcom domku oraz słynną już tabliczkę „Mr Sanders”. Oczywiście nie mogło w niej zabraknąć także słoików po brzegi wypełnionych złotym płynem, znanym pod szlachetną nazwą „miodzik”.

Zakwaterowanie w domku znajduje się jedno podwójne łóżko na parterze oraz dwa pojedyncze łóżka znajdujące się na antresoli. 

Chatka Puchatka była dostępna dla turystów we wrześniu na Airbnb z okazji 95. urodzin Kubusia Puchatka.

 

Wnętrze Chatki Puchatka / Photo: Henry-Woide dla Airbnb Wnętrze Chatki Puchatka / Photo: Henry-Woide dla Airbnb

Bearbnb to miejsce stworzone do tego, by zachłysnąć się odrobiną niezobowiązującego relaksu. Otoczeni zielenią drzew oraz ciepłem legendarnej bajki, mamy szansę zapomnieć o całym bożym świecie. Poczuć się dokładnie tak, jak wtedy, gdy po raz pierwszy czytaliśmy, lub słuchaliśmy jak nam czytają, opowieści o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach.

Chatka Puchatka w Londynie / Photo: Henry-Woide dla Airbnb Chatka Puchatka w Londynie / Photo: Henry-Woide dla Airbnb

Oto najlepsza definicja relaksu, którą przed laty wyjaśnił nam dosadnie Krzyś:

 - Po prostu chodzić sobie i przysłuchiwać się wszystkiemu, co można usłyszeć i o nic się nie martwić.