Dubaj - co warto zwiedzić? 

Włodarze Dubaju dobrze wiedzą, że współcześni turyści potrzebują zarówno doznań wizualnych, pięknych widoków, jak i silnych przeżyć, emocji, o których będą opowiadać. Miasto postawiło na atrakcje, o których każdy, po powrocie do domu, będzie chciał mówić, a co więcej, będzie chciał wszystko to co przeżył, relacjonować w mediach społecznościowych. 

Reklama

Oto przegląd najwspanialszych budynków Dubaju, które poleca nam polska TravelGirl! 

Edge Walk, czyli podniebny spacer po szkle

Sky Views Observatory to nie lada gratka dla odważnych i pozbawionych lęku wysokości. Szklany taras położony na 50. piętrze Address Sky View Hotel stanowi dobrze zaprojektowaną atrakcję, gdzie można zjechać  szklaną zjeżdżalnią, przejść po transparentnej podłodze obserwatorium i w końcu zdecydować się na Edge Walk (spacer na zewnątrz budynku). Niezależnie od wybranej opcji i dozy adrenaliny, wjazd na górę zapewnia widoki na kultową panoramę Dubaju, centrum wypełnione wieżowcami, trasę Sheyka Zayeda (Sheikh Zayed Road) czy słynny, najwyższy budynek Burj Khalifę.

Ceny biletów zaczynają się od 100 zł za osobę. Za spacer "Edge Walk" zapłacimy ok. 900 zł.

Kolacja na 122. piętrze budynku Burj Khalifa

Każdy, kto choć raz był w Dubaju wie, że obowiązkowym punktem zwiedzania jest wizyta na jednym poziomów najwyższego budynku świata – Burj Khalifa. W zależności od ceny zakupionego biletu można wjechać na 124, 125 lub 148 piętro. Co gdyby wizytę w tym ikonicznym budynku podkręcić jeszcze bardziej i spacer na jednym z pięter zamienić na wizytę w restauracji z widokiem?

Wystarczy rezerwować stolik w restauracji The Atmosphere (wymagana jest wcześniejsza rezerwacja online) i wybrać śniadanie, lunch, kolację lub wizytę w Atmosphere Lounge. Restauracja zajmuje całe piętro, a z każdej sali można podziwiać widok na panoramę Dubaju.

Minimalna kwota, którą trzeba wydać na lunch w restauracji The Atmosphere to 300 AED (ok. 385 zł) za osobę.

 

Dubaj - relaks z widokiem

Panoramę Dubaju można podziwiać, sącząc koktajl nad basenem. Tzw. infinity pool, czyli basen z urwaną krawędzią, znajdziemy na wysokości 200 m w Aura Sky Pool.

Rezerwacja miejsca na basenie to koszt od 225 AED w górę (czyli ok. 290 zł).

Bezkresny basen jest też elementem restauracji CÉ LA VI Dubai. To jedno z najczęściej oznaczanych miejsc na Instagramie ze względu na ulokowaną tam charakterystyczną instalację – ozdobioną kwiatami huśtawkę z widokiem na Burj Khalifę.

 

Dubaj - palma z lotu ptaka

The Palm Tower to oddany pod koniec 2021 r. 52-piętrowy budynek wybudowany w samym sercu Palm Jumeirah. Usytuowany jest u dołu słynnej dubajskiej wyspy w kształcie palmy. Z tarasu położonego na ostatnim poziomie podziwiać można wyspę w całej okazałości. Wjazd na punkt widokowy kosztuje 100 AED (czyli ok. 130 zł).

Dubaj i spojrzenie w przyszłość

Futurystyczny budynek Muzeum Przyszłości (eng. Museum Of The Future) jest architektonicznym i inżynieryjnym cudem. Duma emira Dubaju Muhammada ibn Raszida Al Maktuma to wysoki na 77 metrów owalny obiekt zajmujący aż 30 tys. m2. Jego fasada pokryta jest wykaligrafowaną poezją samego szejka. Każde piętro muzeum jest jak plan filmowy z przyszłości, w którym można na chwilę zamieszkać, odkrywać i wchodzić w różnego rodzaju interakcje.

Cena biletu do muzeum to 145 AED (czyli ok. 185 zł).

Na tym Dubaj nie zamierza poprzestać. W budowie są kolejne wieżowce, hotele i gigantyczne centra handlowe. Swoje nowe życie zyska również infrastruktura pozostała po Expo2020. Prawie 80 proc. obiektów wybudowanych w ramach Expo2020 zostanie przeprojektowanych i przetworzonych, aby stworzyć wielofunkcyjne, elastyczne środowisko, w którym ludzie będą mogli mieszkać, pracować i odkrywać.