Pusta działka z piaskiem w Dubaju sprzedana za 34 mln dolarów

Inwestując 34 miliony dolarów w nieruchomości wyobrażamy sobie penthouse w Nowym Jorku, willę w Los Angeles czy rezydencję na włoskim czy hiszpańskim wybrzeżu.

Reklama

W Dubaju natomiast za tę kwotę można kupić działkę. Dokładnie rzecz ujmując, pustą działkę, na której jest tylko piach. Mimo że ceny nieruchomości w tej części świata są ekstremalnie wysokie, to nadal ta kwota wydaje się zawrotna.

Działka na Jumeirah Bay Island sprzedana za rekordową kwotę

Ziemia o której mowa znajduje się na luksusowej Jumeirah Bay Island i zajmuje powierzchnię przeszło 2200 m2.

Działka została kupiona w 2021 roku przez Umara Kamaniego, brytyjskiego przedsiębiorcę i współzałożyciela sklepu odzieżowego PrettyLittleThing, który wówczas zapłacił za nią niecałe 10 milionów dolarów. Tożsamość nowego nabywcy nie została nigdzie ujawniona.

Działka jest jedną ze 128, które pierwotnie udostępniono na sztucznej wyspie połączonej z lądem mostem o długości 305 metrów. Gwałtowny skok wartości tego obszaru jest dowodem na to, jak rynek nieruchomości w Dubaju jest odporny na spadkowe tendencje w światowych gospodarkach. Pośrednicy sprzedaży nieruchomościami zaznaczają, że jest to także odzwierciedlenie upodobań milionerów i tego, na co chcą wydawać swoje pieniądze.

- Jumeirah Bay to najbardziej luksusowa z luksusowych – mówi Andrew Cummings z Knight Frank Dubai, agencji nieruchomości, która zajmowała się sprzedażą. - Jest przeznaczony dla osób o bardzo wysokich dochodach, które zadają sobie pytanie: "Co najlepszego mogę dziś dostać?" Reprezentuje najlepszą w swojej klasie lokalizację i nieruchomość w Dubaju.

Jumeirah Bay Island - wyjątkowa wyspa w kształcie konika morskiego

Wyspa o powierzchni 585 tys. m2 ma kształt konika morskiego. Znajduje się na niej pięciogwiazdkowy hotel, który powstał we współpracy z włoską luksusową marką Bulgari. Otwarto go w 2017 roku i szybko uznano za najlepszy nowy luksusowy hotel na świecie.

Jumeirah Bay Island to także mnóstwo piaszczystych plaż i przystań dla dziesiątek jachtów, ekskluzywne restauracje, siłownia i centrum spa. Ograniczona liczba luksusowych apartamentów dostępna jest również w kompleksie hotelowym Bulgari.

Jumeirah Bay Island ma kształ konika morskiego / fot. Google Maps Jumeirah Bay Island ma kształ konika morskiego / fot. Google Maps