Księżyc w Dubaju, czyli wakacje w Moon Dubai 

Mając pieniądze, w Dubaju można zrobić wszystko, czego dusza zapragnie, a już wkrótce nawet więcej. Kanadyjska firma architektoniczna – Moon World Resorts – ogłosiła właśnie plany budowy luksusowego ośrodka wypoczynkowego w kształcie Księżyca!

Reklama

Moon Dubai zostanie dodatkowo otoczony „kolonią księżycową”, dzięki której goście ośrodka będą mogli poczuć się zupełnie tak, jakby brali udział w misji na Księżyc.

- Moon Dubai znacząco wpłynie na każdy aspekt gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w tym turystkę, transport, nieruchomości komercyjne i mieszkalne, a także infrastrukturę, lotnictwo, technologię oraz oczywiście edukację. To będzie największy i najbardziej udany projekt turystyczny w regionie, który podwoi wizyty turystyczne w Dubaju ze względu na atrakcyjność, świadomość marki i unikaną ofertę – zapowiadają projektanci Moon World Resorts.

Ale samo kosmiczne doświadczenie nie jest jedyną atrakcją. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej Moon Dubai w założeniu ma być luksusowym ośrodkiem wypoczynkowym. Co zatem znajdzie się wewnątrz budynku?

Moon Dubai – luksusowy ośrodek wypoczynkowy w Dubaju

Potencjalni goście Moon Dubai będą mogli zaplanować rezerwację jednej z 300 prywatnych rezydencji butikowych, tzw. „willi podniebnych”, które zostaną umieszczone w nadbudowie budynku.

Ponadto do ich dyspozycji pozostaną: hotelowy klub jezzowy, centrum konferencyjne, ogromny salon, centrum spa, oraz specjalny hotelowy transfer, który zabierze ich na wycieczkę po całym kompleksie.

Twórcy marzą także o tym, aby w przyszłości ośrodek stał się centrum agencji kosmicznych i astronautów, którzy planują przyszłe podróże w kosmos.

Moon Dubai prawdopodobnie powstanie w okolicach 2024 roku, a inwestycję szacuje się na pięć miliardów dolarów.

A zatem mamy dwa lata na przygotowanie się do wielkiego moonwalk w Dubaju!