Przed nadchodzącym pokazem Specialty Equipment Market Association (SEMA) w Las Vegas, Dodge postanowił dać swoim inżynierom wolną rękę w kwestii zabawy z projektem Dodge’a Challengera edycji 2020 w wersji R/T Scat Pack Widebody przygotowanej na pięćdziesiątą rocznicę istnienia kultowego auta. W ten sposób designerzy wpadli na pomysł konceptu, który humorystycznie nazwali „Holy Guacamole”.

Reklama

Dodge w kolorze „zgniłego awokado”

Projektanci wprowadzili do specjalnej edycji kultowego muscle cara elementy stylu retro z lat 70-tych, wybierając przepiękny odcień lakieru w kolorze „zgniłego awokado”. Uzupełnili go akcentami nawiązującymi do pięćdziesięciolecia istnienia auta takimi jak boczne paski, dwudziestocalowe felgi Forgeline oraz obniżony zestaw zawieszenia Mopar.

Wnętrze auta jest z kolei prawie tak doskonałe, jak nazwa całego konceptu. Siedzenia obite zielono-żółtym tartanem połączono z licznymi drewnianymi wykończeniami na drzwiach i desce rozdzielczej, tak by uzyskać odpowiedni klimat vintage nawiązujący do oryginalnego Challengera z lat 70. Drobne akcenty związane z nazwą „Holy Guacamole” również pojawiają się we wnętrzu np. na nakładkach wlotów powietrza.

Pod maską umieszczono z kolei potężny wlot powietrza zoptymalizowany pod kątem muskularnego silnika V8 o pojemności 6,4 litra, tak by usprawnić przepływ powietrza podczas jazdy.

Dodge niestety nie ujawnił jeszcze, czy ten wyjątkowy muscle car zostanie wprowadzony do sprzedaży, ale byłaby to ogromna szkoda, gdyby takie auto pozostało jedynie w fazie koncepcyjnej. W końcu już sama ta nazwa wystarczy, by kupić niejednego miłośnika motoryzacji.