Jak często wymieniać poduszkę?

Czy wiesz, że odpowiednia higiena snu to jeden z najważniejszych aspektów warunkujących nasze zdrowie i samopoczucie? W tym tekście skupiamy się jednak na poduszce, która - zdaniem specjalistów - może być powodem naszych problemów skórnych.

Reklama

Wymiana poduszek raz w roku? To nie abstrakcja. Ze względu na ich odkształcanie się i minimalne ubytki, w których ukrywają się bakterie, powinniśmy kompletować nową pościel znacznie częściej, niż mogłoby się wydawać.

- Gruba lub płaska poduszka prawdopodobnie spowoduje przewlekły ból pleców oraz głowy, a chrapanie u ciebie lub u twojego partnera może się znacznie pogłębić. Istnieje również możliwość, że w poduszkach po czasie zaczną pojawiać się wyżłobienia i dziury, które staną się domem dla szkodliwych roztoczy i bakterii – mówi dla „Helath” Amy Diamond z Brooklin Bedding.

No dobrze – powiecie – ale czy wyrzucanie poduszek raz do roku nie jest marnotrawstwem?

 

Co zrobić ze starą poduszką? 

I znowu powrócimy do kwestii inwestycji w dobrej jakości pościel. Okazuje się, że niektóre produkty z tzw. „wyższej półki” nie wymagają wymiany raz do roku – oczywiście przy ich odpowiedniej pielęgnacji. Mowa tu o specjalistycznych poduszkach wykonanej z wysokiej jakości materiałów. 

A co zrobić ze starymi poduszkami? Możemy oddać je do schroniska dla zwierząt lub poddać recyklingowi. Dobrym pomysłem będzie także podarowanie ich naszemu pupilowi – w ramach wypełnienia do legowiska – lub jako wygodną podkładkę do samochodu w czasie podróży.

Sposobów jest wiele – a im bardziej kreatywne, tym lepiej! A wy? Jak wykorzystujecie swoje stare poduszki?