Bugatti wyprodukowało najbardziej luksusowy rower świata

W 2017 r. na międzynarodowych targach Motor Show w Genewie Bugatti zaprezentowało jeden z najbardziej ekskluzywnych rowerów na świecie. Jednoślad powstał we współpracy z niemiecką marką PG i wykonany był niemal w całości z włókna węglowego.

Reklama

Cena takiego roweru oscylowała wówczas w granicach 75 tys. dolarów lub nawet więcej w zależności od stopnia personalizacji pojazdu. Problem w tym, że po 2017 roku nie bardzo było wiadomo, co dalej dzieje się z projektem jednośladu od Bugatti, po którym słuch nagle zaginął.

Wygląda jednak na to, że teraz znów można nabyć rower ze znaczkiem francuskiego producenta – i to za bardziej atrakcyjną cenę w wysokości 55 tys. dolarów.

Rower od Bugatti w kolorze Chirona

Rower Bugatti, fot. Bugatti Rower Bugatti, fot. Bugatti

Za tę kwotę potencjalni nabywcy otrzymają w zasadzie to samo, co w 2017 r. tj. rower zaprojektowany przez Bugatti we współpracy z niemiecką firmą PG i wyprodukowany przez inną niemieckie przedsiębiorstwo – Kussmaul – niemal w całości z włókna węglowego. Niemal, bo jedynie 5 proc. części jednośladu nie jest wykonana z tego materiału.

I są to opony oraz najprawdopodobniej nakładki na kierownicę i pokrycie siodełka, które mogą zostać dowolnie spersonalizowane przez kupującego – np. tak, by pasowały do modelu Bugatti Chiron, jeśli nabywca posiada to auto. Poza tym rower charakteryzuje się niezwykle minimalistycznym designem i nie posiada zbyt wielu współczesnych unowocześnień np. przerzutek.

Oczywiście jak w przypadku wszystkich produktów z logotypem Bugatti, również i ten powstanie w ściśle limitowanej liczbie egzemplarzy – dokładnie w 667 sztukach. Zamówienia na rower można składać za pośrednictwem serwisu „The Arsenale”.