Klasyczne samochody - wielki zjazd 2022 

Klasyczna motoryzacja w promowaniu profilaktyki nowotworu prostaty oraz depresji wśród mężczyzn - pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczny Distinguished Gentlemans Drive.

Reklama

25 września w ponad 50 krajach odbędzie się Distinguished Gentlemans Drive. Wydarzenie nie tylko promuje klasyczne, eleganckie samochody, ale przede wszystkim ma wymiar profilaktyczny i zachęca wszystkich mężczyzn do dbania o zdrowie i regularnych badań w każdym wieku.

Distinguished Gentlemans Drive / materiały prasowe Distinguished Gentlemans Drive / materiały prasowe

 

Distinguished Gentlemans Drive odbędzie się 25 września 2022 w takich polskich miastach jak: Warszawa, Kraków i Bydgoszcz.

 Akcja Movember i fani samochodów vintage 

Globalnym organizatorem całego przedsięwzięcia jest fundacja mająca siedzibę w Australii, zbierająca fundusze w ramach akcji Movember. I chociaż jak sama nazwa sugeruje Movember odbywa się od lat w listopadzie, to twórcy i wszystkie osoby zaangażowane w Distinguished Gentlemans Drive już teraz, we wrześniu, zachęcają wszystkich mężczyzn do dbania o swoje zdrowie.

– Przesłaniem wydarzenia jest profilaktyka raka prostaty u mężczyzn oraz nagłośnienie współczesnej choroby, która coraz bardziej uwidacznia się w naszym życiu, czyli depresja. Na ten cel zbierane są środki oraz jest prowadzona kampania społeczna – mówi nam Ireneusz Korzeniewski, influancer Styleman, odpowiedzialny za warszawską edycję Distinguished Gentlemans Drive.

Distinguished Gentlemans Drive jest kontynuacją organizowanych od paru lat spotkań motocyklistów Distinguished Gentlemans Ride, których miałem przyjemność być organizatorem przez trzy lata - dodaje. 

Distinguished Gentlemans Drive - Styleman / materiały prasowe Distinguished Gentlemans Drive - Styleman / materiały prasowe

Distinguished Gentlemans Drive 2022 - Warszawa, Kraków, Bydgoszcz 

Tegoroczne wydarzenie będące spotkaniem entuzjastów klasycznych samochodów oraz klasycznej męskiej elegancji, organizowane jest po raz drugi. W zeszłym roku w Fabryce Norblina gościło 30 klasycznych samochodów. W ramach wydarzenia odbyły się konkursy z nagrodami na najładniejszy samochód, najlepszą stylizację, najstarszy samochód czy najlepsze wąsy i brodę.

- Dla uczestników na miejscu był zorganizowany punkt, w którym można było wykonać test określający zagrożenie nowotworem prostaty. Podobnie będzie w tym roku – podsumowuje Styleman. 

Distinguished Gentlemans Drive / materiały prasowe Distinguished Gentlemans Drive / materiały prasowe

Według zapowiedzi organizatora w tym roku na wydarzeniu pojawi się około 40 staranie wyselekcjonowanych samochodów, które zostały wyprodukowane przed 1980 rokiem.

Distinguished Gentlemans Drive odbędzie się w Warszawie 25 września 2022 roku w Koneserze Plac Konesera 2.