Degustacje alkoholi – whisky

Whisky & Cognac Club, Warszawa

Reklama

Whisky & Cognac Club, fot. Whisky & Cognac Club Whisky & Cognac Club, fot. Whisky & Cognac Club

Whisky & Cognac Club to jedno z najbardziej interesujących stołecznych miejsc spotkań miłośników mocnych alkoholi. Klub poza klimatyczną salą i palarnią cygar oferuje przede wszystkim kilka różnych rodzajów degustacji nastawionych na lepsze poznanie bogactwa i złożoności whisky – począwszy od tastingu „Z whisky dookoła świata”, aż po wydarzenia skoncentrowane na jednym tylko kraju np. Szkocji, Irlandii, Japonii czy nawet Indiach.

W ramach degustacji Whisky & Cognac Club zapewnia nie tylko trunki najwyższej jakości oraz profesjonalne szkło, ale też towarzystwo ekspertów, którzy będą w stanie opowiedzieć gościom o wszystkich tajnikach danego alkoholu.

Festiwal Whisky w Jastrzębiej Górze, 26-27 sierpnia 2022

Festiwal Whisky w Jastrzębiej Górze to największe święto miłośników tego trunku w Polsce. W tym roku już po raz ósmy w Domu Whisky w Jastrzębiej Górze na terenie ponad 6 tys. m kw. spotkają się ze sobą producenci i wystawcy z całego świata – od Szkocji i Irlandii, przez Stany Zjednoczone, aż po Japonię i Australię.

Festiwal to przede wszystkim jedna z nielicznych okazji, by w ramach jednego wydarzenia spróbować whisky z każdej szerokości geograficznej, a przy okazji porozmawiać z twórcami i innymi miłośnikami tego trunku. W programie wydarzenia znajdują się także liczne warsztaty, wykłady, masterclassy, degustacje, koncerty i imprezy.

MILER Spirits Academy, cała Polska

MILER Spirits Academy, fot. MILER Spirits Academy MILER Spirits Academy, fot. MILER Spirits Academy

Tomasz Miler to jeden z najbardziej znanych ekspertów od mocnych alkoholi w Polsce, a w ramach jego inicjatywy MILER Spirits Academy każdy miłośnik trunków może otrzymać dużą dawkę wiedzy na temat whisky, rumów, koniaków czy armaniaków. Miler organizuje degustacje dla koneserów na różnych poziomach zaawansowania.

Kings of Bar, Szkoła barmańska, Kraków + cała Polska

Dookoła globu z whisky, fot. Kings of Bar Dookoła globu z whisky, fot. Kings of Bar

Kings of Bar to prężnie rozwijająca się firma szkoleniowo-eventowa, która w swojej ofercie ma nie tylko profesjonalne kursy barmańskie czy sommelierskie, ale także degustacje whisky w Krakowie i innych miastach Polski. W najbliższym czasie wydarzenie „Dookoła świata z whisky” odbędzie się m.in. w Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie czy Białymstoku.

Degustacje alkoholi – wino

Winnica Jura, Kraków, Katowice

Winnica Jura, fot. Winnica Jura Winnica Jura, fot. Winnica Jura

Winnica Jura położona między Katowicami a Krakowem to jeden z najciekawszych winnych zakątków na mapie Polski. Winnica oferuje bowiem nie tylko degustacje lokalnych produktów, ale także możliwość zwiedzenia samego obiektu i poznania od podszewki całego procesu produkcji wina. Oczywiście wszystkie te wydarzenia odbywają się w towarzystwie profesjonalnych sommelierów.

Wine & Taste by Kamecki, Warszawa, Katowice, Gdańsk

Wine & Taste należące do Piotra Kameckiego to nie tylko sklepy winiarskie z niezwykle szerokim asortymentem, ale także – a może przede wszystkim – lokale, w których miłośnicy win mogą posmakować ich w towarzystwie profesjonalnych sommelierów. Redakcja well.pl była na jednym z takich wydarzeń, a o naszych wrażeniach możecie przeczytać w poniższej recenzji.

XVI Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle, Jasło, 27 sierpnia

XVI Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle, fot. Facebook XVI Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle, fot. Facebook

Jasielskie Dni Wina to jedna z największych imprez winiarskich w Polsce, połączona z konkursami winiarskimi oraz dniami otwartymi w winnicach. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z wytwórcami tych trunków z całej Polski i przede wszystkim – spróbować ich produktów.

Marek Kondrat Wina Wybrane, cała Polska

Winny koncept Marka Kondrata poza stacjonarnymi sklepami ma do zaoferowania niezwykle bogatą ofertę wydarzeń związanych z winem – od degustacji, przez warsztaty sensoryczne, aż po winiarski savoir-vivre. Ponadto liczne masterclassy i kolacje skupione na danym regionie winnym świata m.in. Sycylii, Bordeaux czy Burgundii. Każdy więc znajdzie tam coś dla siebie.

Adam Pawłowski MS, Wine Academy, Wysyłkowy Klub Winiarski, online

Wysyłkowy Klub Winiarski, fot. screen Wysyłkowy Klub Winiarski, fot. screen

Adam Pawłowski to jeden z niewielu na świecie tzw. Master Sommelierów, którego wiedza i bogate doświadczenie na temat wina stawiają go w ścisłej światowej czołówce. Ciekawą inicjatywą degustatorską organizowaną przez Pawłowskiego jest natomiast Wysyłkowy Klub Winiarski.

Członkowie klubu w ramach subskrypcji co miesiąc otrzymują przesyłkę z zestawem dwóch lub czterech win specjalnie wyselekcjonowanych przez Pawłowskiego oraz szereg innych korzyści. Wśród nich są profesjonalne degustacje online otrzymanych win, rabaty na zakupy oraz newslettery informacyjne. Pawłowski organizuje też w ramach klubu cykliczne spotkania członków.

Degustacje alkoholi – wódka

Muzeum Polskiej Wódki, Warszawa

Stereotypowo wódka nie kojarzy się z produktem, którego degustacją można by się cieszyć, ale Muzeum Polskiej Wódki stara się z tym stereotypem walczyć. Poza wystawami skoncentrowanymi na przedstawieniu tego trunku, MPS organizuje również liczne warsztaty oraz degustacje – także poza swoją główną siedzibą – podczas których uczestnicy mogą pod okiem profesjonalistów poznać różne oblicza wódki i nauczyć się dostrzegać jej bardziej wyrafinowaną stronę.