Ktoś z Was chciał kupić Ferrari 812 Competition, które zostało ograniczone do zaledwie 999 sztuk? Udało Wam się? Nie? To teraz macie szansę, bo jego wyjątkowa wersja pojawi się na aukcji charytatywnej w Nowym Jorku.

Reklama

Ferrari 812 Competizione - unikatowy "szkicowy" model

Co się jest takiego wyjątkowego w tym modelu? Nie silnik V12, nie fakt, że auto jest przeznaczone wyłącznie na tor, ale jego malowanie. To jedyny egzemplarz z ręcznie rysowanym wzorem stworzonym przez głównego projektanta Ferrari, Flavio Manzoniego.

Twórca określił ten egzemplarz Ferrari „samochodem szkicowym”, a to przez unikalny wzór, który przypominać ma pociągnięcia pióra tworzące rysunek.

 

Trzeba przyznać, że naniesiony wzór przypomina kreskę używaną w komiksach. Zupełnie jakby auto wyjechało z kart szkicownika/komiksu. Linie, strzałki i notatki pochodzą z ręki doświadczonego projektanta motoryzacyjnego. Przez co wygląda to o wiele bardziej profesjonalnie.

Ferrari 812 Competizione jak ze szkicownika / materiały prasowe Ferrari Ferrari 812 Competizione jak ze szkicownika / materiały prasowe Ferrari

Matowe pociągnięcia Nero DS (czarne) na matowym nadwoziu Giallo Tristrato (żółty) podkreślają linie i cienie 812 Competizione, nadając mu dodatkową dawkę dramatyzmu. Kombinacja kolorów została zainspirowana czarnymi szkicami na żółtym kartonie, które są powszechną praktyką na wczesnych etapach rozwoju każdego pojazdu w Ferrari Styling Center.

Wnętrze kontynuuje zewnętrzną kolorystykę. Znajdziemy tam jasnożółte elementy połączone z czarnymi, okraszone włóknem węglowym. Najważniejszymi elementami są grafiki na siedzeniach, natomiast ekologiczna tapicerka Alcantara wykonana jest w 65 proc. z poliestru pochodzącego z recyklingu.

 

 

Ferrari 812 Competizione na aukcji w Nowym Jorku

Poza wyjątkową konfiguracją zewnętrzną i wewnętrzną, jedyne w swoim rodzaju 812 Competizione ma tą samą specyfikację, co zwykły przedstawiciel tego modelu. Oznacza to, że jest wyposażony w wolnossący silnik V12 wytwarzający 829 KM i 695 Nm momentu obrotowego.

Specjalne Ferrari 812 Competizione zostało zaprezentowane podczas Monterey Car Week, a następnie zostanie wystawione na aukcję charytatywną podczas gali Ferrari, która odbędzie się 17 października 2023 roku w Nowym Jorku. Dochód z aukcji ma zostać przekazany na rzecz fundacji wspierającej edukację młodzieży.