ASTROLOGIA: Retrogradacja Merkurego 2022 – kiedy jej doświadczymy?

Zaledwie kilka miesięcy po pierwszej retrogradacji Merkurego w 2022 roku, zjawisko powraca do nas jak bumerang i po raz kolejny przewróci nasze życie do góry nogami. Przynajmniej na jakiś czas…

Reklama

Druga retrogradacja Merkurego rozpocznie się już 10 maja i potrwa aż do 2 czerwca 2022 roku. Zdaniem astrologów jednak okres cienia retrogradacji oddziałuje na nas już od 25 kwietnia i będzie wpływał aż do 18 czerwca. To właśnie dlatego być może od kilku dni niektórzy z nas czują się nieco… dziwnie? 

 

Retrogradacja - co to?

Ogólnie rzecz biorąc, retrogradacja w języku astronomii oznacza ruch wsteczny planety. W rzeczywistości jednak zjawisko to jest jedynie pozorne. Jego wyjaśnienie bazuje na zrozumieniu, że każda planeta w naszym Układzie Słonecznym krąży wokół Słońca z różną prędkością i znajduje się w różnej odległości od niego.

Czasami, gdy Ziemia okrąża Słońce, możemy mieć wrażenie, że inna planeta nagle zmieniła kierunek, ale jest to jedynie wrażenie spowodowane położeniem Ziemi w stosunku do danej planety.

Astrolodzy jednak upatrują w retrogradacji pewnego wpływu na ludzkie zachowania. Jak według nich zmieni się nasza rzeczywistość podczas drugiej retrogradacji Merkurego w 2022 roku?

 

Retrogradacja Merkurego 2022 - jak wpłynie na nasze życie?

Od 10 do 22 maja 2022 Merkury „cofnie się” w znaku Bliźniąt, czyli dokładnie tak samo, jak w 2021 roku. Bliźnięta natomiast uważane są za symbol dialogu, dwoistości i...wielkiej imprezy. W ubiegłym roku retrogradacja nastąpiła wraz z  wprowadzeniem szczepionek i ponownym otwarciem restauracji, kin i innych miejsc idealnych na spotkania z przyjaciółmi. Przypadek? 

W 2022 roku retrogradacja ma wpłynąć na nas nieco inaczej. Powinniśmy przede wszystkim zadać sobie pytanie: gdzie chcemy przebywać i z kim? Jak angażujemy się w otaczający nas świat i jak z nim się komunikujemy?

To czas szybkich, a czasem wściekłych, działań. Bądźmy zatem ostrożni.

 

Około 23 maja Merkury ze znaku Bliźniąt przejdzie w znak Byka. Czas zacznie płynąć wolniej, nawet ociężale, co również może przynieść wiele trudności. Jednocześnie Byk to znak troski, poczucia własnej wartości i odbudowy. W tym czasie retrogradacja skłoni nas do zastanowienia, jak wykorzystać własny potencjał. To czas na dojrzałe decyzje i solidne plany.