Czechy: Najdłuższy most wiszący na świecie

Po dwóch latach budowy najdłuższy most wiszący na świecie – Sky Bridge 721, w końcu został udostępniony turystom. Czeski „spacer w chmurach” można przeżyć dosłownie kilkanaście kilometrów za granicą z Polską i odbywa się między szczytami Slamnik i Chlum, oferując odwiedzającym zapierające dech w piersiach widoki i sporą dawkę adrenaliny.

Reklama

Przygoda na Sky Bridge 721 rozpoczyna się w schronisku  Slaměnka  i prowadzi aż do zbocza góry Zlaty Chlum. Most jest zatem niesamowicie długi. Jego monumentalność pobiła o ponad 200 metrów długość dotychczas najdłuższego mostu świata - Arouca, który został otworzony w Portugalii w 2021 roku. 

Sky Bridge 721 - atrakcja nie tylko dla influencerów 

Sky Bridge 721 znajduje się na wysokości 95 metrów nad ziemią. Można z niego oglądać najpiękniejsze twory natury w Górach Orlickich, w tym masyw Śnieżnika czy dolinę Młyńskiego Potoku.

Warto pamiętać, że przejście po tego typu konstrukcji odbywa się jednokierunkowo. 

Sky Bridge 721 w Czechach / materiały prasowe Dolní Morava Sky Bridge 721 w Czechach / materiały prasowe Dolní Morava

Czeski Sky Bridge 721 - dodatkowe atrakcje

Po przybyciu na stację końcową turyści mogą wziąć udział w specjalnej ścieżce edukacyjnej „Most Czasu” oraz grze multimedialnej.

Interaktywna zabawa z zadaniami jest uporządkowana tematycznie i chronologicznie tak, aby po niewymagającym przejściu wyznaczonymi trasami, każdy zwiedzający mógł przenieść się ponownie do rzeczywistości.

- Most przeniesie turystów ze współczesności do przeszłości i z powrotem, dzięki ciekawej historii opowiadanej przez 16-letniego chłopca. Sky Bridge 721 odkrywa ukryte prawdy dotyczące swej własnej rodziny, której losy przeplatają się z wydarzeniami naszej historii. To wszystko dzięki ciekawej grze z elementami rzeczywistości rozszerzonej - mówi w oficjalnym oświadczeniu dyrektor Ośrodka Górskiego Dolní Morava Tomáš Drápal.