Jeszcze w 2019 roku Elon Musk zapowiedział premierę czterokołowca o nazwie Cyberquad, który miał zadebiutować na rynku w okolicach końca 2021 roku, czyli dokładnie teraz. I rzeczywiście, quad na rynku się pojawił, ale nie do końca taki, jak to obiecywał szef Tesli.

Reklama

Cyberquad dla najmłodszych

Tesla Cyberquad for Kids to elektryczny czterokołowiec przeznaczony dla użytkowników od ósmego roku życia, który właśnie pojawił się na stronie producenta. Jego koszt? Całkiem przystępny – 1900 dolarów, czyli około 8 tys. złotych.

Pojazd inspirowany kultowym już designem Tesli Cybertruck wyposażony jest w stalową ramę i karoserię, miękkie siedzisko, regulowane zawieszenie, tylne tarcze hamulcowe i światła LED.

Tesla Cyberquad for Kids/fot. Tesla Tesla Cyberquad for Kids/fot. Tesla

 

Quad zasilany jest bateriami litowo-jonowymi, które zapewniają zasięg ok. 25 km na jednym ładowaniu. Naturalnie może się on wahać w zależności od ukształtowania terenu, wagi użytkownika czy średniej prędkości. Ta ostatnia ma z kolei wynosić maksymalnie 16 km/h, ale ze względów bezpieczeństwa może być też ograniczona do 8 km/h.

Quad dostępny jest na razie wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, a pierwsi klienci mogą go otrzymać jeszcze w tym roku. Tesla zaznacza jednak wyraźnie, że nie gwarantuje tego, że pojazd zostanie dostarczony przed Bożym Narodzeniem.

Cybergadżety

Z kolei właściwy Cyberquad w wersji dla dorosłych pojawi się najprawdopodobniej razem z Cybertruckiem, którego start produkcji przewidziany jest najwcześniej na rok 2022. Czterokołowiec dla dorosłych pojawi się więc na rynku zapewne w okolicach 2023 roku.

Warto też przypomnieć, że quad nie jest jedynym produktem związanym z Cybertruckiem, który Tesla wypuściła na rynek w ostatnim czasie. 30 listopada pojawił się Cyberwhistle, czyli wart 50 dolarów kolekcjonerski gwizdek inspirowany kształtem kultowej półciężarówki. Gadżet został wyprzedany w całości w ciągu kilku godzin.