Corona Island – rajska wyspa w duchu zrównoważonego rozwoju

Sławna na cały świat marka piwa Corona nawiązała współpracę z międzynarodową organizacją non-profit – Oceanic Global i stworzyła wyjątkowy projekt. Corona Island to wyspa, która powstała w duchu zrównoważonego rozwoju i jako pierwsza na świecie posiada certyfikat Blue Verified.

Reklama

Nowo powstała wyspa u wybrzeży Kolumbii z pewnością nie będzie przypominała tych, które znaliśmy z dotychczasowych podróży. Dlaczego? Ponieważ jej cel jest prosty i jasno określony – udowodnienie ludziom, że da się żyć inaczej, bez narażania naszej planety na rychły upadek.

Corona Island / Corona Corona Island / Corona

- Na Corona Island celebrujemy majestat i piękno przyrody, angażując gości w ochronę raju. Z niecierpliwością czekamy na przyjęcie turystów, odnowienie ich relacji z naturą i, miejmy nadzieję, stworzenie większej liczby orędowników ochrony naszego naturalnego świata - mówił w oświadczeniu Felipe Ambra, globalny wice prezes Corona.

Corona Island / Corona Corona Island / Corona

Luksusowa eko wyspa u wybrzeży Kolumbii

Corona Island uzyskała trzygwiazdkową, niebieską pieczęć Oceanic Global za eliminację plastiku jednorazowego użytku i przyjęcie zrównoważonych praktyk operacyjnych na większą skalę - od budowy po produkcję energii, pozyskiwanie żywności i doświadczenia gości na miejscu. 

Programy rekreacyjne wyspy zostały opracowane przez Paulinę Vegę. Była Miss Universe będzie współtworzyć doświadczenia związane ze stylem życia na wyspie - od nurkowania po sadzenie namorzynów.

Corona Island / Global Oceanic Corona Island / Global Oceanic

Goście Corona Island będą mieli do dyspozycji specjalne menu przygotowane przez Christophera Carpentiera, który wystąpił jako sędzia w MasterChef Colombia. Dzięki ogromnemu doświadczeniu zdobywanemu poprzez liczne podróże szef kuchni zaprezentować chce pyszne i naturalne smaki Ameryki Łacińskiej, które powstają tylko i wyłącznie z naturalnych składników. 

Corona Island / Global Oceanic Corona Island / Global Oceanic

Sam design wyspy Corona Island to wizja studia architektonicznego James & Mau oraz lokalnego architekta Jairo Márqueza.

 

Turystyczne warsztaty edukacyjne

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, stworzenie wyspy ma jasno wyznaczony cel. W związku z tym turyści przybyli na Corona Island będą mieli okazję wziąć udział w specjalnych warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Oceanic Global’s Blue School.

- Jesteśmy dumni, że współpracowaliśmy z Coroną od początku projektu. Zapewniamy, że ta zrównoważona wyspa pokazuje, jak podróżnicy mogą doświadczyć raju zarówno w celach rekreacyjnych, jak i edukacyjnych, pozostawiając za sobą minimalny ślad – powiedziała w oświadczeniu Lea d'Auriol, założycielka Oceanic Global.

Obecnie Corona Island nastawiona jest na turystów z Argentyny, Brazylii, Kanady, Chile, Kolumbii, Dominikany, Ekwadoru, Gwatemali, Paragwaju, Peru oraz RPA . W nadchodzących miesiącach zostaną ogłoszone dodatkowe możliwości zarezerwowania pobytu na wyspie w innych krajach.