Citroen zaprezentował unikatowy kamper w stylu retro 

Citroen zaprezentował właśnie nowe auto koncepcyjne, które oparte zostało na modelu SpaceTourer, ale jego wygląd czerpie inspiracje z Type H i oferuje neo-retro wygląd – żebrowane akcenty i oldschoolowa osłona chłodnicy. Całości dopełniają okrągłe światła i stalowe felgi.

Reklama

Citroen Type Holidays / materiały prasowe Citroen Citroen Type Holidays / materiały prasowe Citroen

Jak jednak zostało wspomniane, koncept oparty jest na nowoczesnej konstrukcji. Ma on na wyposażeniu parę przesuwnych drzwi i podnoszony dach, dzięki czemu można stać wyprostowanym, gdy się jest w środku. W górnej części znajduje się również duże łóżko dla dwóch osób.

A jeśli już jesteśmy przy spaniu, to Citroen zakłada, że tylna kanapa się rozkłada przez co podróżujący zyskują kolejne dwa miejsca do spania. Można też ją wyciągnąć, aby zyskać większą przestrzeń.

 

Citroen Type Holidays - co w środku? 

Citroen zdradził również trochę szczegółów dotyczących tego, czego można spodziewać się we wnętrzu. Wśród atrakcji są obrotowe fotele, składany stół i drewniane szafki. Furgonetka została również wyposażona w ogrzewanie Webasto oraz aneks kuchenny z lodówką, zlewem i miejscem do gotowania.

Chociaż koncepcja Type Holidays nie wejdzie do produkcji, Citroen oświadczył, że elementy w niej wykorzystane znajdą swoje miejsce również w modelach produkcyjnych.