Chorwacja: Wyspa-serce Galesnjak trafia na sprzedaż

Chorwacja to doskonały przykład tego, że nawet sama Matka Natura wierzy w moc miłości – w końcu nie bez powodu postanowiła stworzyć tam ląd, który układa się w kształt serca, prawda? Mowa o niezamieszkałej jak do tej pory wyspie Galesnjak w Północnej Dalmacji, której część już teraz może należeć tylko i wyłącznie do Was! 

Reklama

W połowie stycznia 2023 roku w sieci pojawiło się ogłoszenie sprzedaży 30 tysięcy m2 ziemi znajdującej się na wyspie Galesnjak. Koszt? 10 milionów euro.

- Zainteresowanie kupnem jest stosunkowo duże, zwłaszcza wśród inwestorów. Sprzedaż obejmuje około czterech połączonych ze sobą działek kilku właścicieli. Rosną na nich drzewa makii, a kiedyś nawet widziane były drzewa oliwne. Wszystkie dokumenty własności są w porządku. Właściciele, którzy postanowili odsprzedać Galesnjak pochodzą z Mrljan na wyspie Pasman – powiedział Silvestro Kardum, przedstawiciel obecnych właścicieli ziemi na Galesnjak, w rozmowie z „Croatia Week”.

Biorąc pod uwagę fakt, że cała jej powierzchnia zajmuje 142 tysięcy mkw, można powiedzieć, że nowy nabywca zyska na wyłączność około 1/5 serca Chorwacji! Co więcej, do ziemi będącej przedmiotem sprzedaży, należy także 500 metrów wybrzeża.

 

Wyspa Galesnjak - serce Chorwacji z inwestycyjnym potencjałem 

Jak informuje Silvestro Kardum, sprzedawana właśnie część wyspy Galesnjak jest odpowiednim fundamentem dla budowania większych inwestycji turystycznych. Można na niej wybudować willę, kompleks hotelowy czy stworzyć szereg wspaniałych restauracji, będących częścią ogromnego centrum dla zakochanych.

- Będąc właścicielem części tej wyspy, można zrobić naprawdę wyjątkowe rzeczy, zwłaszcza że jest ona jednym z ulubionych miejsc wypoczynku gwiazd. Cumują tam jachty Jay Z, Jeffa Bezosa czy Michaela Jordana, a Beyonce zrobiła tu nawet swoje urodziny. W końcu kto nie chciałby odwiedzić jedynej wyspy na świecie, która została naturalnie uformowana w kształt serca? - czytamy w ogłoszeniu sprzedaży wyspy Galesnjak.

Co więcej, pragniemy tylko przypomnieć, że wyspa Galesnjak jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych wysp w Chorwacji i wielokrotnie zajmowała miejsce w różnych rankingach turystycznych „best of”.